Powrót Encyklopedia Wielkopolan „Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe”

Agnieszka Jerzyk

ur. 15 stycznia 1988
zm.
Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Lasocicach

Wywiad on line z Agnieszka Jerzyk
Żelazna dama.
Zdjęć: 83
Filmów: 1
Nagrań: 1
Dokumentów: 3

POCHODZENIE

Agnieszka Jerzyk ( pseudo Jerzu) urodziła się 15 stycznia 1988 roku w Lesznie. Od kilku lat mieszka w Święciechowie. Ma brata Huberta, który jest wielkim fanem klubu sportowego Unia Leszno i jeszcze większym fanem swojej siostry. Jej rodzice Lucyna i Marek nadal pracują zawodowo. Tata jest kierowcą i prowadzi własną firmę transportu ciężarowego, a mama pracuje w firmie Toms w Lesznie, która zajmuje się pakowaniem cukierków.

DZIECIŃSTWO

Dzieciństwo Pani Agnieszki było beztroskie i chętnie do niego wraca pamięcią. Przez pierwsze lata życia mieszkała w Leśniczówce. Jej dziadek był leśniczym. Zabierał ją i brata na długie spacery po lesie. Tam organizowali pierwsze wyścigi w biegach. Agnieszka często rywalizowała z Hubertem. Po przejściu dziadka na emeryturę wszyscy przeprowadzili się do Leszna i zamieszkali w kamienicy. W bloku było więcej chłopców, dlatego często grała w piłkę i inne zabawy, które były wymyślane głównie przez nich. Wakacje spędzała u babci na wsi lub u dziadka na Leśniczówce tak długo, aż nie przeszedł na emeryturę. Lubiła też dużo jeździć na rowerze lub łyżworolkach. Właściwie cały wolny czas spędzała na zabawach na świeżym powietrzu. W dzieciństwie przez długi czas chciała być leśniczym, tak jak dziadek. Później chciała być malarką albo architektem, bo lubiła prace plastyczne.

EDUKACJA i ROZWÓJ KARIERY SPORTOWEJ

Agnieszka po ukończeniu siedmiu lat podjęła naukę w Szkole Podstawowej nr 1 w Lesznie. Od tego czasu rozpoczęła się jej przygoda ze sportem. Mama zapisała ją na zajęcia z pływania. Był to strzał w dziesiątkę. Agnieszka czuła się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Nauczyła się pływać i brała już jako drugoklasistka udział w zawodach lekkoatletycznych z czwartoklasistami. Do reprezentacji szkoły musiała się zakwalifikować, co jej się udało. Wtedy dowiedziała się, że umie też szybko biegać. W czwartej klasie zmieniła szkołę podstawową na nr 7 w Lesznie i zapisała się na profil pływacki. Od tej pory sport był dla niej bardzo ważny. W SP nr 7 nauczyła się organizacji czasu, bo poza lekcjami były dwa trening na basenie dziennie. Poza tym wyjeżdżała na zielone szkoły, gdzie nauczyła się jeździć na nartach. Pani Agnieszka zaczęła pływać w klubie sportowym Akwawit Leszno, a trenował ją Marek Grelewicz. Jej ulubioną konkurencją było 800 m stylem dowolnym. Na tym dystansie zajmowała najlepsze miejsca na mistrzostwach Polski. Nie była najlepszą zawodniczką w klubie, ale zawsze znajdowała się w składzie na starty w Mistrzostwach Polski. Kiedy jej wyniki w pływaniu nie były już takie obiecujące postanowiła spróbować swoich sił w lekkiej atletyce. Pasja Agnieszki do sportu była ogromna. W Gimnazjum nr 1 w Lesznie zaczęła trenować biegi dzięki temu, że nauczyciel Rafał Rosadziński, który wcześniej w szkole podstawowej wybrał ją do reprezentacji szkoły pamiętał, że była naprawdę szybka. Zapisał ją na zawody przełajowe, które wygrałam nawet z dziewczynami, które trenowały w klubach. To przekonało ją o zmianie dyscypliny. Będąc w 2 i 3 klasie Gimnazjum trenowała już biegi średnie w leszczyńskim klubie” Krokus” Leszno. Trenerem biegania był Dariusz Perdon. Po niespełna połowie sezonu znalazła się w kadrze Wielkopolski i zajmowała wysokie miejsca na Mistrzostwach Polski. Treningi biegowe okazały się o wiele lżejsze od treningów pływackich, a że wymagania względem siebie miała większe, rankiem wykradała się na basen. Tęskniła za pływaniem. Chciała pogodzić obie dyscypliny sportowe. Na swojej drodze spotkała ludzi, którzy zachęcili ja do spróbowania swoich sił w triathlonie. Od liceum zaczęła trenować triathlon, tu w podjęciu decyzji o zmienieniu dyscypliny pomogła jej też nauczycielka WF w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Lesznie pani Anna Orzełek.

Bez wahania wystartowała w pierwszych zawodach triathlonowych. Odbywały się w 2005 roku w Wąsoszach niedaleko Ślesina. Dla Agnieszki były to ciężkie zawody – nikogo nie znała, czuła niepewność przed nieznanym. Zawody rozpoczęły się od pływania, potem był rower, a na koniec bieg. Na mete wbiegła jako piąta, a w swojej kategorii wiekowej była pierwsza. Wygrała puchar i opony do roweru. Był to kolejny sukces. Jej trenerem został Paweł Barszowski i pełni tę funkcję do dziś. To on zapoznał ją z ta dyscyplina sportu i doprowadził do pierwszych medali mistrzostw Polski, mistrzostw Europy i świata w triathlonie i duathlonie. Po ukończeniu liceum Pani Agnieszka studiowała pierwszy rok wychowania fizycznego na AWF we Wrocławiu, po czym na drugi i trzeci rok, przeniosła się na studia do Leszna i studiuje w PWSZ w Lesznie na kierunku Wychowanie Fizyczne z gimnastyką korekcyjno- kompensacyjną. Od 2009 roku jest żołnierzem zawodowym w Zespole Sportowym Sił Powietrznych w Poznaniu. Dzięki temu może trenować, przygotowywać się i skupić tylko na sporcie. Dyscyplina jaką uprawia wymaga codziennych treningów. Agnieszka trenuje w leszczyńskim klubie REAL 64-sto.Zazwyczaj odbywa treningi 2 lub 3 razy dziennie. W soboty i niedzielę również. Startuje również na zawodach wojskowych, często odbywa szkolenia i strzelania z broni. Dlatego żadna inna praca nie wchodzi w rachubę. Oprócz trenera głównego Pawła Barszowskiego w skład jej teamu wchodzi trener pływania Michał Szymański oraz menadżer Jakub Wojciechowski.

Sportowym marzeniem Pani Agnieszki był udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Dnia 4 sierpnia 2012 roku jej marzenie się spełniło , w starciu z 55 zawodniczkami zajęłam 25 miejsce, w tej najważniejszej imprezie dla każdego sportowca. Start w Londynie zmotywował ją jeszcze bardziej do pracy i teraz kolejnym marzeniem jest walka o coś więcej w Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016. Od lutego 2015 roku ma maskotkę Lili, która jeździ z Agnieszką razem na obozy i zawody. Towarzyszy jej w drodze do Rio 2016. Jest bardzo śmieszna, ma swój profil na Facebooku i opowiada na nim co dzieje się na obozie, czy zawodach.

Kolejnym jej sportowym marzeniem na dalszą przyszłości sportową jest najpierw ukończyć, a potem wygrać największe zawody triathlonowe na świecie triathlon „Ironman Kona na Hawajach”. Jest to chyba największe marzenie każdego triathlonisty tych najlepszych zawodników jak i każdego amatora, dla którego ten sport jest sposobem spędzania wolnego czasu. A wyzwanie jest ogromne bo trzeba pokonać siebie i dystans 3,8km pływając w oceanie, 180km w samotnej jeździe rowerem na górzystej trasie i na końcu przebiec maraton w 30 stopniowym upale. Trudno sobie wyobrazić jak ciężkie są te zawody, ale Pani Agnieszka wie, że jest twarda i da radę.

A w między czasie ma jeszcze kilka drobniejszych planów sportowych, przebiec maraton – jej trener uważa, że i w maratonie można zwyciężyć w niejednym z prestiżowych takich biegów na świecie. Bieg to jej ulubiona konkurencja triathlonu. W 2010 roku udało jej się nawet zdobyć trzy medale Mistrzostw Polski w konkurencjach biegowych. A innym cichym marzeniem jest skok ze spadochronu. Niestety dopóki pani Agnieszka trenuje wyczynowo nie za bardzo może, jest to zbyt duże ryzyko kontuzji.

Agnieszka wie, że życie nie kończy się tylko na triathlonie i przyjdzie czas kiedy trzeba będzie zrezygnować ze sportu, choć teraz jest to dla niej niewyobrażalne. Dlatego aktualnie jest studentką PWSZ w Lesznie, studiuje na kierunku wychowanie fizyczne z gimnastyką korekcyjno kompensacyjną, by móc w przyszłości pracować z młodzieżą i pokazywać im jak piękny i wartościowy jest sport.

Idolem Pani Agnieszki i wzorem sportowca jest Justyna Kowalczyk. Od wielu lat ciężką pracą osiąga tak wiele. Ma niesamowity charakter i wole walki. Miała to szczęście i poznała Justynę kilka lat temu na obozie w Hiszpanii. Do dnia dzisiejszego ona potrafi dać jej motywacje i siłę do walki.


TRIATHLON I TRENINGI TRIATHLONOWE

Pani Agnieszka trenuje triathlon od 2006 roku, ale pierwszy raz wzięła udział w zawodach triathlonowych i duathlonowych w 2005 roku. O triathlonie mówi się , że jest to dyscyplina dla „ludzi z żelaza” i to nie bez powodów. Na zawodach rangi mistrzostw świata czy pucharu świata do startu dopuszczonych jest 65 zawodniczek. Do przepłynięcia jest 1500 m. Pływanie kończy się po około 20 minutach i nie ma czasu na odpoczynek, trzeba jak najszybciej dobiec do boksu gdzie znajduje się rower. Bieg to decydująca o zwycięstwie część zawodów. Triathlon można przegrać w części pływackiej w części kolarskiej, czy podczas zmian, ale wygrywa się biegiem. Bieg rozgrywany jest na dystansie 10 km. Kończąc triathlon jest się całkowicie wyczerpanym jednak już po kilku minutach zaczyna się odzyskiwać siły i zaczyna się myśleć o kolejnym starcie. Im lepiej jest się wytrenowanym ty bardziej można się zmęczyć podczas zawodów i tym szybciej się dochodzi do siebie.

Triathlon jest dyscypliną składająca się z trzech zupełnie różnych konkurencji: pływania, jazdy na rowerze i biegania. Z tego powodu trening nie jest łatwy. Są to Konkurencje które trudno się razem trenuje, gdyż mają na siebie negatywny wpływ, poprawiając jedną pogarsza się dyspozycję w innej. Kolarzowi nie wolno biegać i pływać, bo straci zdolność do szybkiej jazdy, biegaczowi nie wolno pływać i jeździć na rowerze a pływakowi biegać i jeździć rowerem, bo straci zdolność do szybkiego biegu czy pływania. W triathlonie trzeba te wszystkie konkurencje połączyć i rozwinąć jak najbardziej można. Trening jest bardzo urozmaicony, co jest bardzo fajne, nie ma tam takiej monotonii jak w jednej konkurencji jednak uzyskać wysoki poziom we wszystkich trzech konkurencjach jest bardzo trudno. Za dużo treningu jednak powoduje, że pogarsza się inna konkurencja. Dzień treningowy to przeważnie trzy treningi czasami dwa razy pływanie i jazda na rowerze lub bieg, a czasami pływanie i jazda rowerem połączona z biegiem. Były takie lata kiedy Pani Agnieszka w roku miałam zaledwie 5-7 dni w roku wolnych od treningu, były to w większości dni spędzone w podróży jak wracała z zawodów. Teraz po upływie lat spędzonych w treningu triathlonowym dni wolnych ma pani Agnieszka więcej, za to trening jest dużo bardziej intensywny co za tym idzie męczący.

OSIĄGANE WYNIKI I ODZNACZENIA

SEZON 2007

1 miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Europy Juniorów w Triathlonie po zwycięstwach w zawodach w Wiedniu (Austria) i w Oudenaare (Belgia)

2 miejsce wśród juniorek w Mistrzostwach Świata w Duathlonie Gyor (Węgry)

5 miejsce wśród juniorek w Mistrzostwach Europy w Triathlonie Kopenhaga (Dania)

1 miejsce wśród juniorek i 2 miejsce w kategorii Open w Mistrzowstwach Polski w Triathlonie (sprint), Górznie

1 miejsce wśród juniorek i 2 miejsce w kategorii Open w Mistrzostwach Polski w Aquathlonie, Częstochowa

1 miejsce wśród juniorek i 1 miejsce w kategorii Open w Mistrzostwach Polski w Crossduathlonie, Koło

Zdobywczyni Pucharu Polski w Triathlonie w kategorii Open, Dębno.

SEZON 2008

1 miejsce w kategorii U-23 w Mistrzostwach Świata w Duathlonie, Rimini (Włochy)

6 miejsce w kategorii U-23 w Mistrzostwach Europy w Triathlonie, Pulpi (Hiszpania)

2 miejsce w kategorii Open w Pucharze Europy w Triathlonie, Wieswampach (Włochy)

1 miejsce w kategorii Open oraz 1 miejsce w kategorii U-23 w Mistrzostwach Polski w Triathlonie (sprint), Sława

1 miejsce w kategorii Open oraz 1 miejsce w kategorii U-23 w Mistrzostwach Polski w Triathlonie na dystansie olimpijskim, Chodzież

1 miejsce w kategorii Open oraz 1 miejsce w kategorii U-23 w Mistrzostwach Polski w Aquathlonie, Głogów

1 miejsce w kategorii Open oraz 1 miejsce w kategorii U-23 w Mistrzostwach Polski w Duathlonie, Złoty Potok

1 miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski w Triathlonie w kategorii Open oraz kategorii U-23

SEZON 2009

2 miejsce w Mistrzostwach Europy w Duathlonie w kategorii Elita, Budapeszt (Węgry)

9 miejsce w Mistrzostwach Świata w Triathlonie w kategorii U-23, Gold Coast (Australia)

5 miejsce w Mistrzostwach Europy w Triathlonie w kategorii U-23, Tarzo Riwene (Włochy)

1 miejsce w kategorii Open oraz 1 miejsce w kategorii U-23 w Mistrzostwach Polski w Triathlonie (sprint), Chodzież

1 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet Klubowych w Triathlonie, Sława

1 miejsce w kategorii Open oraz 1 miejsce w kategorii U- 23 w Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie olimpijskim, Górzno

3 miejsce w kategorii Open oraz 3 miejsce w kategorii U-23 w Mistrzostwach Czech w Triathlonie, Podebrady

7 miejsce w Pucharze Europy, Mar Menor (Hiszpania)

1 miejsce w końcowej klasyfikacji Pucharu Polski w Triatlonie, w kategorii Open

oraz w kategorii U-23

SEZON 2010

1 miejsce w Mistrzostwach Europy U-23 Gaia/Porto (Portugalia)

1 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata- indywidualnie oraz drużynowo (wraz z Anną Grzesiak i Pauliną Kotficą) Walencja (Hiszpania)

4 miejsce w Pucharze Świata Tiszajvaros (Węgry)

13 miejsce w Pucharze Świata Holten (Holandia)

18 miejsce w Pucharze Świata Huatulco (Meksyk)

1 miejsce w Mistrzostwach Polski na dys. Sprinterskim- kategoria Elita i U-23 Szczecinek

3 miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych Bydgoszcz

70 miejsce w Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych Bydgoszcz

3 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000m Sosnowiec (czas:34’25”)

30 miejsce w Seri Mistrzostw Świata Seul (Korea)

9 miejsce w Pucharze Europy Quaiteira(Portugalia)

14 miejsce w Pucharze Europy Antylia (Turcja)

26 miejsce w Seri Mistrzostw Świata Madryt (Hiszpania)

47 miejsce w Seri Mistrzostw Świata Hamburg (Niemcy)

35 miejsce w Seri Mistrzostw Świata Kitzbuchel (Austria)

54 miejsce w Finale Mistrzostw Świata Budapeszt (Węgry)

2 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych Biała Podlaska

2 miejsce w Plebiscycie Panoramy Leszczyńskiej na Najpopularniejszego Sportowca Regionu

SEZON 2011

1 miejsce w Mistrzostwach Świata U23 Pekin (CHI)

1 miejsce indywidualnie i w drużynie w V Światowych Igrzyskach Wojskowych Rio de Janeiro (BRA)

1 miejsce w Mistrzostwach Polski w Triathlonie w Open i kategorii U23 na dys. sprinterskim Rawa Mazowiecka

6 miejsce w 6 Pómłmaratonie Warszawskim z bardzo dobrym czasem 1h14’51”

1miejsce w Pucharze Europy Karlovy Vary (CZE)

1 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych Łódź

3 miejsce w Pucharze Europy Quarteira (POR)

5 miejsce w Pucharze Świata Tiszaujvaros (HUN)

5 miejsce w Pucharze Świata dys. sprinterski Guatape (COL)

27 miejsce w Serii Mistrzostw Świata Madryt (ESP)

7 miejsce w Pucharze Europy na dys. sprinterskim Cremona (ITA)

32 miejsce w Mistrzostwach Europy Pontewedra (ESP)

42 miejsce w Serii Mistrzostw Świata Hamburg (GER)

20 miejsce w Serii Mistrzostw Świata Jokohama (JAP)

9 miejsce w Pucharze Świata Huatulco (MEX)

21 miejsce w Pucharze Świata Ischigaki (KOR)

1 miejsce w Rankingu Światowym ITU w kat. U23

Tytuł Najlepszej Triathlonistki Roku nadany przez Akademie Triathlonu

2 miejsce w plebiscycie na Najpopularniejszych sportowców regionu leszczyńskiego w 2011 roku organizowanego przez redakcję „Panoramy Leszczyńskiej”.

SEZON 2012

25 miejsce w Igrzyskach OlimpijskichLondyn (GBR)

6 miejsce w Mistrzostwach EuropyEliat (ISR)

6 miejsce w World Triathlon Series Hamburg (GER)

2 miejsce w Mistrzostwach Świata Wojsk Lozanna (SUI) indywidualnie i drużynowo

1 miejsce w Mistrzostwach Polski olimpijka Górzno

1 miejsce w Mistrzostwach Polski sprint Konopiska

1 miejsce w Mistrzostwach Polski w Aquthlonie Gdynia

9 miejsce w Pucharze Europy Quarteira (POR)

14 miejsce w Pucharze Świata Huatulco (MEX)

1 miejsce Herbalife Triathlon Szusz

1 miejsce Aquathlon Wąsosze

1 miejsce Triathlon Śleśin

1 miejsce wojskowy cross Air Nord Amsterdam (NED)

6 miejsce w Mistrzostwach Europy sztafet Eliat (ISR)

Tytuł Najlepszej Triathlonistki Roku 2012 nadany przez Akademie Triathlonu

2 miejsce w plebiscycie na Najpopularniejszych sportowców regionu leszczyńskiego w 2012 roku organizowanego przez redakcję „Panoramy Leszczyńskiej”.


SEZON 2013

6m.Maniacka Dziesiątka (10km) , Poznań czas.35.28 16 marzec

4m. Bieg Europejski (10km), Gniezno czas.34.06 13 kwiecień

1m. Orlen Warsaw Maraton ( 10km), Warszawa czas.33.23 20 kwiecień

1m. Bieg Dookoła Zoo (10km), Warszawa 36.08 27 kwiecień

1m. Puchar Europy Banyoles, Hiszpania 5 maj

22m. Seria Mistrzostw Świata Madryt, Hiszpania 1 czerwiec

15m. Mistrzostwa Europy Alanya, Turcja 16 czerwiec

1m. Mistrzostwa Polski na dys. Sprinterskim, Susz 23 czerwiec

2m. Puchar Europy Holten, Holandia 30 czerwiec

8m. Seria Mistrzostw Świata Kitzbuhel, Austria 6 lipiec

1m. Lotto Poznań Triathlon (1,9/92/21) 4 sierpień

1m. Mistrzostwa Polski na dys. Olimpijskim 17 sierpień

32m. Seria Mistrzostw Świata Sztokholm, Szwecja 24 sierpień

35m. Seria Mistrzostw Świata London, Anglia 12 wrzesień

1m. Ironman 70.3 Lanzarotte (1,9/90/21) 5 październik

1 m. Klasyfikacja Pucharu Europy

Uliczny bieg sylwestrowy – Trzebnica 1 miejsce

2 miejsce w plebiscycie na Najpopularniejszych sportowców regionu leszczyńskiego w 2013 roku organizowanego przez redakcję „Panoramy Leszczyńskiej”.


SEZON 2014

16.02 Puchar Afryki, Cape Town 1 miejsce

8.03 Puchar Afryki, Egipt 8 miejsce

13.04 Puchar Europy Quarteira, Portugalia 1 miejsce
16-18.05 WTS Yokohama, Japonia 3 miejsce

29.05-1.06 WTS London, GBR 34 miejsce

8.06 Mistrzostwa Polski dys. Standard, Ełk 1 miejsce

19-22.06 ME Kitzbuhel, Austri ( wycofanie się zawodniczki po upadku na rowerze )

26-30.06 WTS Chicago, USA 33 miejsce

6.07 Mistrzostwa Polski dys. Sprinterski, Susz 1 miejsce

26-27.07 Poznań Triathlon 1 miejsce na dys 1/4 ironmana

2.08 Warendorf start wojskowy 1 miejsce

21-23.08 MŚ dys. Sprint Sztokholm, Szwecja 20 miejsce


wrzesień 2014 II Królewska 10-tka w Lesznie 1 miejsce

28.08-01.09 WTS Finał Edmonton, Kanada 37 miejsce

06.11.2014 3 miejsce Wojskowe Mistrzostwa NATO w biegach przełajowych w Skwierzynie

grudzień 2014 Bieg gwiazdkowy w Lesznie 1 miejsce

2 miejsce w plebiscycie na Najpopularniejszych sportowców regionu leszczyńskiego w 2014 roku organizowanego przez redakcję „Panoramy Leszczyńskiej”.


SEZON 2015

WTS ABU DHABI 55 miejsce

World Cup New Plymouth 12 miejsce

WTS Auckland 32 miejsce

WTS Gold Coast 29 miejsce

Skróty:

WTS- Seria Mistrzostw Świata

PŚ- Puchar Świata

PE- Puchar Europy

MP- Mistrzostwa Polski


ZNACZENIE POSTACI

Agnieszka Jerzyk wielokrotna mistrzyni Polski, Europy i Świata w triathlonie, nazywana przez niektórych „kobietą z żelaza”, z racji uprawianej przez nią dyscypliny sportu, to tak na prawdę ciepła, życzliwa i otwarta osoba. Całą sobą promuje sport bardzo widowiskowy, ale ciągle mało popularny w Polsce. Podróże i kontakt z innymi ludźmi uwrażliwiły ją, ale też dodały odwagi i wytrwałości, w tym, co robi. Zawsze może liczyć na wsparcie kochających ją osób i doping wiernych kibiców. Chętnie angażuje się w pomoc na rzecz innych i dodaje otuchy młodym talentom. Promuje wartość sportu u dzieci i młodzieży.Wytrwale dąży do celu w myśl zasady „Przestań patrzeć na sukcesy innych, niech oni patrzą na Twoje”.

Kalendarium:

  • 1988 ― Narodziny bohatera
  • 2011 ― 1 miejsce w Mistrzost...
  • 2012 ― 25 miejsce w Igrzyska...
  • 2013 ― 1m. Ironman 70.3 Lanz...
  • 2014 ― WTS Yokohama, Japonia...

Cytaty:

  • „Przestań patrzeć na su...”
  • „TRIATHLON IS HARD, COM...”
  • „Nie czyń drugiemu, co ...”

Źródła:

  • Agnieszka z medalami
  • Film motywacyjny WTS A...
  • Grand Final w Edmonton...
  • Maskotka Lili
  • Najlepsza polska triat...
  • Oficjalna strona Agnie...
  • Oficjalna strona zawod...
  • Wyróżnienia dla mistrz...
  • Zbiera punkty na świec...
  • profil Agnieszki Jerzyk

Źródła:

Zobacz też:

  • > Bydgoszcz,
  • > Chodzież
  • > Częstochowa
  • > Koło
  • > Leszno
  • > Wiedeń
  • > Święciechowa
  • >