Andrzej Mojsiewicz

ur. 30 sierpnia 1948
zm. 16 września 2013
Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy

Zdjęć: 6

Pochodzenie

Andrzej Mojsiewicz urodził się 30.VIII 1948 r. w Gdańsku. Jego ojciec był inżynierem budownictwa (był dyrektorem spóldzielni mieszkaniowej w Bydgoszczy), mama była technikiem budowlanym.

Edukacja

Andrzej Mojsiewicz od 3 roku życia mieszkał w Łobżenicy, wychowywany był przez wujostwo. Szkołę Podstawową w Łobżenicy ukończył w 1962 roku, a w latach 1962-1966 uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego również w Łobżenicy.

Etapy działalności

Pracował w wielu firmach min. w PBR Wyrzysk, PGR Witrogoszcz. Był pracoholikiem, w 1991 roku założył własne przedsiębiorstwo – masarnię, następnie spółkę SEZIA, potem powstała firma rodzinna. Założył małą gastronomię w Gródku Krajeńskim i Trzeboniu (miejscowości turystyczne w gminie Łobżenica). Pracował dla dobra społeczności lokalnej, założył Stowarzyszenie Nasz Gródek http://www.grodekkrajenski.pl/index.php?co=newsy&id=70, Stowarzyszenie Adeli Jasieckiej. Celem tej orgaznizacji jest niesienie autentycznej, wymiernej wszechstronnej pomocy potrzebującym http://mojepanstwo.pl/dane/krs_podmioty/402667. Andrzej Mojsiewicz był założycielem Samorządu Mieszkańców Łobżenicy, starał się również aby na terenie naszej gminy powstało schronisko dla zwierząt.

Był radnym łobżenickim w latach 2010 – 2013.

Pasją Pana Andrzeja był gra na fortepianie oraz śpiew – był członkiem chóru Magnificat w Górce Klasztornej. https://www.youtube.com/watch?v=kEyZxaAfVq8.

W gronie przyjaciół poznał swoją żonę Eleonorę, w 1970 roku wzięli ślub. Miał dwóch synów i córkę oraz doczekał się 4 wnucząt.

Znaczenie postaci

Pan Andrzej nie przechodził obojętnie obok ludzkiej krzywdy, starał się aby ludzie mogli wspólnie zbierać się i działać na rzecz i dla dobra miasteczka, aby dobrze się żyło w Łobżenicy również przyszłym pokoleniom. Kiedy zachorował to marzył o tym, żeby wyzdrowieć, chciał żyć, dalej pracować dla dobra ogółu, niestety to mu się nie udało. Pamięć o nim przetrwa dzięki nam uczniom klasy IV Szkoły Podstawowej. Andrzej Mojsiewicz zmarł 16.09.2013 roku po ciężkiej chorobie.

Zobacz też: