Arkadiusz Jańczak

ur. 17 grudnia 1987
zm.
Szkoła Podstawowa im. Marszałka E. Rydza-Śmigłego w Wandowie

Zdjęć: 6

Arkadiusz Michał Jańczak, urodzony 17.12.1987 roku w Koninie (powiat konin). Edukację rozpoczął w Szkole Podstawowej w Wandowie im. marsz. E. Śmigłego-Rydza, kolejnym etapem edukacji była nauka w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Skulsku i szkoła średnia Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie o kierunku Technik Elektronik o profilu sieci i systemy komputerowe, zakończona zdaniem matury oraz egzaminu zawodowego. Następnie w roku 2007 rozpoczął zaoczne studia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Koninie.
Po ukończeniu nauki podjął pracę w Elektrobudowie S.A na stanowisku elektromontera. Obecnie pracuje w firmie Natalia branża przyprawowa.
Od lat młodzieńczych związany z Gminnym Klubem Sportowym Lisewo, do którego zapisał go wuja. Treningi, zaangażowanie oraz systematyka przerodziły się w prawdziwą pasję. W 100% poświęcił się pracy na rzecz klubu, z czasem został vc-prezesem klubu oraz ukończył kurs instruktora piłki nożnej, aby móc pracować z najmłodszą społecznością naszej gminy umożliwiając im rozwój sportowy.
Jako vc-prezes angażował się w rozwój klubu, budowę zaplecza w postaci młodych zawodników trenowanych w kilku rocznikach, aby w przyszłość opierać drużynę na wychowankach. Rozwój ten niestety nie był by jednak możliwy gdyby nie pomoc finansowa z budżetu gminy oraz sponsorów, o którą zabiegał. Pozyskane fundusze umożliwiły remont szatni, ogrodzenie boiska jak również zakup sprzętu sportowego niezbędnego w pracy z młodymi zawodnikami. Jednak większość prac związanych z boiskiem i jego otoczenie wykonywał sam bądź przy pomocy zawodników, malowanie linii, remonty szatni, naprawa uszkodzonego sprzętu sportowego, stawianie ogrodzenia wokół boiska.
Prowadząc drużynę juniorów młodszych w sezonie 2012/2013 wywalczył pierwsze miejsce w swoje grupie, premiowane grą w barażach o awans do Wielkopolskiej Ligi Juniorów.
Za namową lokalnej społeczności wystartował w 2014 roku w wyborach do Rady Gminy Skulsk, które zakończyły się niespodziewanym sukcesem.
Ma żonę Magdę. Mieszka w miejscowości Kobylanki (gmina Skulsk).


Zobacz też: