Dawid Migała

ur. 01 grudnia 1977
zm.
Szkoła Podstawowa im. Tytusa i Jana Działyńskich w Plewiskach

Zdjęć: 6

Pochodzenie i dzieciństwo

Dawid Piotr Migała urodził się 1 grudnia 1977 roku w Poznaniu jako pierworodny syn Hanny i Krzysztofa. Matka opiekowała się rodziną i zajmowała się domem. Ojciec, który z wykształcenia jest tokarzem, pracował w różnych branżach. Chłopiec wraz z młodszą o trzy lata siostrą, Joanną wychowywał się w Starym Gołębinie, który znajduje się ok. 40 km od Poznania, niedaleko Kościana.

D. Migała swoje dzieciństwo wspomina bardzo dobrze. Był to okres beztroskiej zabawy z rówieśnikami i rozwijania pasji przyrodniczych.


Edukacja

Dawid Migała rozpoczął edukację w nieistniejącej już Szkole Podstawowej w Starym Gołębinie. Następnie ukończył XIX Liceum Ogólnokształcące o profilu informatycznym w Poznaniu i Policealne Studium Informatyczne w Poznaniu. Dotychczasową edukację zakończył, broniąc tytułu magistra na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Jest trenerem II klasy strzelectwa sportowego oraz instruktorem odnowy biologicznej.

Ulubionymi szkolnymi przedmiotami były dla Dawida wychowanie fizyczne, historia i geografia.

Praca i sport

Dawid Migała fascynował się sportem od najmłodszych lat. Śledził telewizyjne relacje różnych wydarzeń sportowych i spędzał aktywnie wolny czas. Przygoda ze strzelectwem sportowym zaczęła się zaskakująco. Gdy licealista brał udział w konkursie recytatorskim, usłyszał od organizatora z Ligii Obrony Kraju o naborze do sekcji strzeleckiej. W 1994 r. rozpoczął treningi, które szybko zaowocowały sukcesami sportowymi.

Ukończenie kierunkowych studiów i rozpoczęcie pracy zawodowej w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach umożliwiło mu połączenie pracy zawodowej z pasją sportową.

D. Migała jest zawodnikiem Wojskowego Klubu Sportowego „Grunwald” w Poznaniu i członkiem Kadry Narodowej Seniorów w strzelectwie sportowym.

Strzela z karabinka dowolnego Bleiker o kalibrze 5,6 mm.

W ramach wykonywania obowiązków zawodowych podporucznik Migała wykonuje treningi ogólnorozwojowe i specjalistyczne, a także szkoli innych żołnierzy sportowców.

By osiągać wysokie wyniki sportowe, zawodnik musi trenować minimum 25 godz. w tygodniu.

Sukcesy sportowe

Dawid Migała ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych. Jest między innymi drużynowym i indywidualnym rekordzistą Polski w strzelaniu z karabinka dowolnego w postawie leżącej, dziewięciokrotnym mistrzem i wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, wielokrotnym zdobywcą Pucharu Polski,a także tytułu Najlepszego Zawodnika Roku. Największym sukcesem jest II miejsce w Pucharze Świata i zwycięstwo w zawodach Grand Prix.

Podczas ostatnich Mistrzostw Świata D. Migała zdobył kwalifikację na 1 Igrzyska Europejskie Baku 2015. W kwietniu 2015 r. w koreańskim Changwon wywalczył 14. miejsce w Pucharze Świata.

Treningi i udziały w zawodach pochłaniają znaczną część życia zawodnika, jednak sukcesy sportowe wynagradzają trud i poświęcenie.

Życie prywatne

Rodzina

Dawid Migała w 2004 r. ożenił się z Małgorzatą, z którą ma dwóch synów: Kacpra (ur. 2007 r.) i Filipa (ur. 2012 r.).
Od 2008 r. rodzina mieszka w Komornikach.

Zainteresowania

Bohater biogramu interesuje się grą w tenisa, jazdą konną i wędkarstwem. Jest wiernym kibicem Lecha Poznań, Barcelony oraz Juventusu. Lubi też grać w gry komputerowe.

Przyznaje się jednak do braku czasu na realizowanie swoich pasji.


Motto życiowe

Wykonuj swoją pracę, najlepiej jak potrafisz.

Znaczenie postaci

Przypadek zadecydował, że Dawid Migała trenuje strzelectwo sportowe i odnosi sukcesy na światowym poziomie. Bohater biogramu uczy więc, że warto szukać w życiu celu, a gdy się go już znajdzie, to trzeba dać z siebie wszystko, by osiągnąć mistrzostwo.

Kalendarium:

  • 1977 ― Narodziny bohatera

Zobacz też:

  • > Komorniki
  • > Poznań