Klaudia Kaczorowska

ur. 20 grudnia 1988
zm.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Trzciance

Zdjęć: 6

Pochodzenie

Urodziła się 20 grudnia 1988 r. w Trzciance. Jej rodzicami są Małgorzata i Dariusz Kaczorowscy, którzy prowadzą rodzinną firmę budowlaną. Ma młodszego brata Michała (ur. 1993).

Dzieciństwo i edukacja

Uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzciance, później do Gimnazjum nr 2 w Trzciance, a następnie do Gimnazjum nr 5 w Pile. Już w młodości interesowała się siatkówką. Również w dzieciństwie początek miała jej druga pasja – jazda konna, która jest w jej życiu do dzisiaj. Obecnie Klaudia posiada własnego konia, którego odwiedza w każdej wolnej chwili. Maturę zdała w 2007 r. w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Od kilku lat studiuje w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji na kierunku zarządzanie.

Kariera sportowa

Do 2003 roku grała w klubie MKS MDK Trzcianka. Pierwszym trenerem w klubie i szkole był znany propagator siatkówki w Trzciance, Zbigniew Szpak. Następny klub to Farmutil Piła, gdzie grała w drużynach juniorskich do 2004 r. Powróciła tam w latach 2007-2010 już jako zawodniczka I zespołu. W przerwie tego okresu uczyła się i grała w SMS PZPS w Sosnowcu. W sezonie 2010/2011 była w klubie Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Następnie w latach 2011/2012 rywalizowała w BKS Aluprof Bielsko-Biała. Obecnie, od 2012 r., gra w klubie Atom Trefl Sopot. Ma za sobą 90 występów w pierwszej reprezentacji, w której debiutowała w 2007 r. za trenera Marco Bonitty.


Osiągnięcia

Pierwsze sukcesy na poziomie kadetek (złoto i brąz Mistrzostw Polski) osiągnęła jako zawodniczka Farmutilu Piła. W 2008 r. zdobyła już w kategorii seniorskiej srebrny medal w Mistrzostwach Polski oraz Puchar Polski i Superpuchar Polski, również z tym klubem. W 2009 r. dołożyła w Pile brązowy medal Mistrzostw Polski. W 2011 r. wywalczyła Puchar Polski z Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Także w 2011 r. zdobyła z tym klubem Mistrzostwo Polski. W 2013 r. była Finalistką Pucharu Polski (srebrny medal) i zdobyła mistrzostwo Polski z Atomem Trefl Sopot, natomiast w 2014 r. brązowy medal Mistrzostw Polski z tą samą drużyną. W 2015 r. zdobyła Puchar Polski z Atomem Treflem Sopot, a w turnieju finałowym uznano ją za najlepszą przyjmującą i najwartościowszą zawodniczką finału (MVB). W kwietniu tego roku była finalistką Pucharu CEV, gdzie jej klub przegrał w dwumeczu z Dynamem Krasnodar. Z reprezentacją Polski wywalczyła w 2009 r. brązowy medal Mistrzostw Europy, a w 2014 r. również brązowy medal Ligi Europejskiej.


Znaczenie postaci

Klaudia Kaczorowska jest przykładem osoby utalentowanej i wytrwałej. Uczęszczała do tej samej szkoły co my. Grała w wielu klubach w całej Polsce. Dzięki swojemu talentowi i wytrwałości zdobyła najwyższe sukcesy siatkarskie, łącznie z grą w reprezentacji Polski i w finałach europejskich pucharów. To postać sympatyczna i kontaktowa, jest bardzo skromna i nie ma w sobie nic fałszywego czy udawanego. Według nas jest przykładem do naśladowania.

Kalendarium:

  • 1988 ― Narodziny bohatera
  • 2007 ― Debiut w reprezentacj...

Zobacz też: