Przemysław Kasperkiewicz

ur. 01 marca 1994
zm.
Zespół Szkół w Woli Droszewskiej - Szkoła Podstawowa

Zdjęć: 6

Przemysław Kasperkiewicz ur. 01.03.1994 r. w Kaliszu. Zamieszkały w Zadowicach, małej wiosce w Gminie Godziesze Wielkie. Syn Tadeusza Kasperkiewicza i Agaty z domu Kozica. Rodzice Przemysława pracują zawodowo oraz zajmują się prowadzeniem niewielkiego gospodarstwa rolnego.

Szkoła podstawowa – w Zadowicach (kl. 0-3), Wola Droszewska (kl. 4-6) Gimnazjum – Wola Droszewska. Liceum- Szkoła Mistrzostwa Sportowego w kolarstwie w Świdnicy. Swoją przygodę z Kolarstwem zaczął w wieku 10 lat. Wszystko zaczęło się od pana Henryka Strzeleckiego. który to zachęcał dzieci do uprawiania sportu. Wyszukiwał dzieci które miały ochotę do ścigania się na rowerze. Tak zauważył pan Strzelecki najpierw jego starszego brata Piotrka. Piotrek sobie świetnie radził na rowerze, przywoził liczne medale i puchary z zawodów. Bardzo się to wszystko podobało Przemkowi i zazdrościł bratu tych wszystkich nagród. Postanowił więc, że też chce się ścigać. Pierwszym klubem jaki reprezentował był UKS Zefir Wola Droszewska. Pod okiem Henryka Strzeleckiego pojechał na pierwsze zgrupowanie do Żerkowa gdzie spędził 10 dni. Na koniec zgrupowania był zorganizowany wyścig który wygrał w swojej kategorii. I tak to się właśnie zaczęło. W UKS Zefir Wola Droszewska przez 3 lata ścigał się odnosząc wiele sukcesów w prestiżowych wyścigach. Ze sportem był również bardzo związany dzięki Panu Wiesławowi Kopycińskiemu i Panu Jackowi Woszczkowi ze Szkoły w Woli Droszewskiej, gdzie reprezentował szkolę na różnych innych zawodach (na szkolnych, gminnych i powiatowych), między innymi w biegach, tenisie stołowym i piłce nożnej. Najważniejsze było dla niego jednak kolarstwo. Dzięki bardzo dobrym wynikom bardzo szybko zainteresował się nim klub kolarski z Kalisza – Kaliskie Towarzystwo Kolarskie. To tam spędził 7 lat ścigania i zbierania szlifów zawodowego kolarstwa. Dzięki temu klubowi dowiedział się na czym polega prawdziwe kolarstwo. Po Ukończeniu Liceum i Kategorii Junior do lat 18 otrzymał propozycję od Holenderskiego klubu DE JONGE RENNEE (2013 r.). Wiedząc że na zachodzie kolarstwo jest na najwyższym poziomie światowym i mając ogromne chęci do rozwoju przyjął propozycje. Spędził tam tylko jeden rok ale był to bardzo ważny dla niego czas, dzięki któremu wiele się nauczył. Odnosił również bardzo dobre wyniki w Holandii Belgii czy Francji. W wieku 19 lat wygrywał z elitą i to szybko zauważyli eksperci kolarstwa. Dzięki Czemu w 2014 r. podpisał nowy kontrakt z zawodową Czeską ekipa BAUKNECHT-AUTHOR, który reprezentuje do dnia dzisiejszego na arenie międzynarodowej.

Najlepsze wyniki:

Rok 2007 – II miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Tor (drużynowo)

Rok 2008 – II miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Szosa (czasówka); I miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików-Szosa (pary); III miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików-Szosa (wspólny); I miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Tor (punktowy); I miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Tor (2000 m- drużynowo); II miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Tor (500m); II miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Tor (2000m).

Rok 2009 – I miejsce Mistrzostwa Polski MADISON; II miejsce Mistrzostwa Polski (3 km drużynowo).

Rok 2010 – I miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Tor (2000 m, indywidualnie); I miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Tor (sprint, drużynowo); I miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Tor (500m, indywidualnie); I miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Tor (3000m, drużynowo).

Rok 2011 Mistrz Polski na 2 km – Tor; Mistrz Polski w Sprincie Drużynowym – Tor; Wicemistrz Polski w Drużynie – Tor; Wicemistrz Polski na 500m – Tor; Reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy w Portugalii (Anadia); Reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata w Rosji (Moskwa).

Rok 2012 – Mistrz Polski w Medison – Tor; Mistrz Polski w jeździe drużynowej na dochodzenie – Tor; Mistrz Polski w kolarstwie szosowym w jeździe parami; Mistrz Polski w kolarstwie szosowym w jeździe drużynowej; Mistrz Polski Górski w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego; II miejsce Mistrzostwa Polski w wyścigu punktowym – Tor; II miejsce Mistrzostwa Polski w Jeździe indywidualnej na czas; II miejsce Mistrzostwa Polski w jeździe drużynowej na dochodzenie Elita- tor; 19. miejsce na Mistrzostwach Świata w jeździe indywidualnej na czas – Holandia;19. miejsce na Mistrzostwach Świata ze startu wspólnego – Holandia; 7. miejsce w klasyfikacji generalnej międzynarodowego wyścigu Grand Prix Rubiland – Szwajcaria; 2. miejsce w klasyfikacji generalnej międzynarodowego wyścigu Tour de la Lodz – Polska; Reprezentant Polski na Mistrzostwa Europy i Świata Holandia.

Rok 2013 – Vice Mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas do Lat 23; 6. miejsce w klasyfikacji generalnej miedzynarodowego wyścigu Kurierów do lat 23; 1. miejsce w Ronde van Limburg, Holandia, elita; 1. miejsce w ronde van Ronsdaal, Holandia, elita; 4. miejsce w Prijs Van Buggenhout Frans Sammels Pol, Belgia, elita; 2. miejsce w Wielerronde van Zundert, Holandia, do 23 lat; 2. miejsce w 58. Raboprofronde van Zevenbergen, Holandia, elita; 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Helena Tour, Polska (Kalisz), elita; 1. miejsce w klasyfikacji młodzieżowej do lat 23 Helena Tour. Polska (Kalisz).

Rok 2014 – 3. miejsce w klasyfikacje generalnej Międzynarodowym Wyścigu Kurierów do lat 23; 3. miejsce w klasyfikacji punktowej w Międzynarodowym Wyścigu Kurierów do lat 23; 4. miejsce w jeździe indywidualnej na czas w Karpackim Wyścigu Kurierów do lat 23; 9. miejsce w jedzie indywidualnej na czas Szlakiem Grodów Piastowskich, elita.

Zobacz też: