Janusz Stochaj

ur. 26 maja 1968
zm.
Szkoła Podstawowa w Wyszynach

Janusz Stochaj mówi o swojej pasji
Krzysztof Kin-zawodnik KS ISKRA Wyszyny opowiada o J.Stochaju
Moją pasją zawsze był sport
Praca trenerska z Żakami KS Iskra Wyszyny
Zdjęć: 6
Filmów: 4

Pochodzenie

Urodzony 26 maja 1968 roku w Czarnkowie. Jest synem Edwarda i Marii Stochajów. Rodzeństwo to Małgorzata i Władysław.

Dzieciństwo

Chodził do Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie. Reprezentował Szkołę w zawodach sportowych z lekkiej atletyki. Ze sztafetą zdobył mistrzostwo Województwa.

Kontynuował naukę w Goraju.Tam zdobył drugą klasę sportową w lekkiej atletyce. Maturę zdał w 1988. Z wykształcenia jest leśnikiem.

Rodzina

Żona Żaneta Stochaj. Dzieci Łukasz, Kamil, Norbert i Martyna.

Działalność zawodowa

Od 1 września w 1988 roku podjął pracę w Nadleśnictwie Sarbia. Następnie pracował w firmie DREW-PLUS. Obecnie prowadzi prywatną działalność gospodarczą, firmę JAN-POL.

Działalność społeczna

W 2004 roku występował jako zawodnik KS “Iskra” Wyszyny. Został też trenerem grupy seniorskiej. Po roku treningu wprowadził swoją grupę z B klasy do A klasy ligowych rozgrywek.

Od roku 2006 jest prezesem klubu sportowego “Iskra”. Jako prezes odpowiada za całokształt funkcjonowania klubu. Jako trener rozwija umiejętności sportowe dzieci oraz integruje, organizuje wyjazdy na zawody sportowe. Ponadto organizuje dzieciom czas wolny, organizując zabawy i inne formy rozrywki. Zaprosił także uczniów naszej szkoły na wycieczkę dydaktyczne-rekreacyjną do lasu.

Obecnie prowadzi grupę najmłodszą “żaków” rocznik 2006. W grupie jest 12 dzieci, z którymi spotyka się na treningach dwa razy w tygodniu.

Pasja

Od dzieciństwa pasją pana Janusz Stochaja był sport. W szkole Podstawowej był mistrzem skoku w dal. Był też mistrzem województwa wielkopolskiego w sztafecie 4×100 m. Jego sukcesem było zdobycie drugiej klasy sportowej w lekkiej atletyce. A razem ze sztafetą Zespołu Szkół Leśnych w Goraju pobił rekord szkoły na mistrzostwach Polski szkół leśnych i rolniczych. I tego rekordu nikt do tej pory nie pobił.

Jako dorosły człowiek zaczął grać w różnych klubach sportowych – poziom A Klasy i Ligii okręgowej, z Czarnkowa, Gębic i Ryczywołu.

Kolejną pasją jest historia. Zawsze chętnie się jej uczył i ją zgłębiał. Zdawał ją na maturze w 1988 roku. Obecnie fascynują go książki, filmy i wydarzenia historyczne. Jest to pasja bardzo bliska jego sercu.

ZNACZENIE POSTACI

Pan Janusz Stochaj dla naszej społeczności jest bardzo ważny. Jako trener Klubu Iskra Wyszyny nie tylko ich trenuje, ale też wychowuje. Dobrym słowem i własnym przykładem motywuje małych piłkarzy do odkrycia własnych talentów. Organizuje dla nich dodatkowo rekreacje na świeżym powietrzu.

Nasza postać jest człowiekiem godnym do naśladowania. Oprócz swojej pracy zawodowej poświęca swój czas dla nas, młodego pokolenia piłkarzy Polski.

Kalendarium:

  • 1988 ― Zdawanie Matury przez...
  • 1988 ― Podjęcie pracy
  • 2004 ― Wstąpienie jako zawod...
  • 2006 ― Objęcie funkcji preze...

Źródła:

  • Budynek Szkoły Podstaw...
  • Firma Janusz Stochaja
  • Janusz Stochaj-Prezes ...
  • Szkolne ognisko klasy ...
  • Szkolne ognisko klasy ...

Zobacz też: