Waldy Dzikowski

ur. 23 lipca 1959
zm.
Szkoła Podstawowa w Ceradzu Kościelnym

Waldy Dzikowski urodził się 23 lipca 1959 roku we Wschowie. -ku dwóch lat przeprowadził się z rodzicami do Tarnowa Podgórnego.

Rodzina: ma dwoje dzieci Martę i Piotra. Piotr pasjonuje się wojskiem, a jego narodziny były świętem w rodzinie Dzikowskich.

Hobby: wędkarstwo, pomaga mu się zrelaksować i oderwać się od życia codziennego. Ulubiony sport Waldy Dzikowskiego to piłka nożna, którą uprawiał intensywnie przez ponad 20 lat.

Zainteresowania z dzieciństwa: chłopięce zabawy, strzelanie z procy, gra w piłkę nożną, gra w kapselki. Miał beztroskie dzieciństwo. Ambitny uczeń, pracowity. Pomagał rodzicom w pracach przydomowych.

Edukacja (lub „młodość”)

Czas dorastania: dorastał w Tarnowie Podgórnym. Tam skończył podstawówkę, a do liceum poszedł do Poznania. Był bardzo dobrym uczniem, skończył liceum w klasie matematyczno-fizycznej. Studiował na Politechnice Poznańskiej. Studia ukończył z wyróżnieniem.

Etapy działalności

Po studiach pracował naukowo. Na początku lat 90 przerwał karierę naukową i zaangażował się w politykę lokalną (wójt Gminy Tarnowo Podgórne).

Etap drugi

Na początku lat dwutysięcznych wystartował w wyborach do parlamentu europejskiego i sejmu, został posłem i współzałożycielem PO.

Kolejne etapy…

Znaczenie postaci

Jako wójt osiągnął: budowa szkół, „Postawił fundament” pod rozwój gospodarczy. Unowocześnił gminę, po latach ciężkiej pracy gmina Tarnowo Podgórne stała się jedną z najbogatszych i najbardziej rozwiniętych w Polsce. Obowiązki służbowe jako poseł: Przewodniczący podkomisji do spraw parytetu (zasada aby w sejmie byłą równa ilość kobiet i mężczyzn). Prowadzi negocjacje z posłami i posłankami.

Kalendarium:

  • 1959 ― Narodziny bohatera

Zobacz też: