Władysław Celkowski

ur. 16 maja 1958
zm.
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie

Wywiad
Zdjęć: 32
Filmów: 1

Władysław Celkowski

Pochodzenie :

Urodził się 16 maja 1958 r. w Łobżenicy .
Ojciec – Edmund , stolarz emeryt , strażak ochotnik z ponad 60 – letnim stażem .
Matka – Teresa z d. Pasternacka , emerytka , była pracownikiem w nieistniejących już Nadnoteckich Zakładów Meblarskich w Białośliwiu Oddział w Łobżenicy .

Praca:

Nauka zawodu piekarza i pierwsza praca w Piekarni nr 2 w Wyrzysku .
W latach 1977-83 pan Władysław pracował jako stolarz w Nadnoteckich Zakładach Meblarskich w Białośliwiu Oddział. w Łobżenicy .
Od 1983-90 r. był pracownikiem Wielobranżowej Spółdzielni Pracy w Wyrzysku . Lata 1990-95 r. to własna działalność własna działalność gospodarcza : usługi szklarskie i stolarskie .
W 1995 r. podjął pracę jako stolarz konserwator w ZOZ w Wyrzysku .

Działalność w OSP : (Ochotnicza Straż Pożarna )

Swoją społeczną działalność rozpoczął w 1975 r.w Łobżenicy . W roku 1985 przeniósł się do Wyrzyska . W latach 1988-90 pełnił funkcję Zastępcy Naczelnika w Wyrzysku . Kolejne lata ; 1994-2006 r. to awans na Naczelnika OSP Wyrzysk . W 2006 r. objął funkcję Prezesa w Wyrzysku i skarbnika Zarządu MG, był członkiem Zarządu MG w Wyrzysku .Nasz bohater od 2001 -2006 r.był członkiem Komisji Rewizyjnej Z.P. w Pile . Od 2006 r. jest członkiem Z.P. w Pile .

Dodatkowe Kwalifikacje

Kurs ratownictwa przedmedycznego w udzielaniu pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych . Jest pierwszym strażakiem w gminie Wyrzysk z taką specjalnością .

Rodzina

Żona Danuta , mgr promocji zdrowia , pielęgniarka środowiskowo – rodzinna.

Dzieci : córka Małgorzata (1983) – studentka wydziału stosunków międzynarodowych administracji pracownik urzędu skarbowego w Bydgoszczy.

Syn Marcin (1985) absolwent podoficerskiej szkoły pożarnictwa , strażak, kierowca ,pracownik PSP w Bydgoszczy.

Odznaczenia:

Medal „Za Działalność , Odwagę” nadany przez Prezydenta RP za zorganizowanie oraz uczestnictwo w akcji ratującej ludzkie życie po tragicznym wypadkiem komunikacyjnym.

Brązowy , Srebrny oraz dwukrotnie Złoty Medal’ Za zasługi dla pożarnictwa’

”Wzorowy Strażak ”, ”Strażak Roku w Powiecie Pilskim” (2008)

Hobby

Hobby to praca na rzecz OSP , pan Władysław lubi współpracę ze szkołami i kontakt z młodzieżą podczas szkoleń, pogadanek , ćwiczeń np. udzielanie pierwszej pomocy w zakresie bezpieczeństwa .

Znaczenie postaci

Pan Władysław Celkowski jest nieprzeciętnym strażakiem , który w akcjach ratownictwa z wielką odwagą śpieszył z pomocą . W zawód strażaka wpisana jest odwaga i spieszenie z pomocą . Zaangażowanie naszego bohatera w niesieniu pomocy było i jest nieprzeciętne . Potrafi dosłownie rzucić wszystko aby ratować zagrożonych zdrowiem czy życiem ludzi .

Pozyskane materiały

Wywiad , rozmowa po wywiadzie , dostarczone dokumenty przez bohatera .

Zobacz też: