PRZEDŁUŻENIE TERMINU ZGŁOSZEŃ. Konkurs Wielkopolskiej pieśni i piosenki patriotycznej

Uprzejmie informujemy, iż zdecydowaliśmy się przedłużyć termin nadsyłania zgłoszeń do 31 grudnia 2021 r.

Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu – Biuro Projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020” zapraszają do wzięcia udziału w konkursie „Wielkopolskiej pieśni i piosenki patriotycznej”. Konkurs organizowany jest po raz drugi.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się na początku 2021 roku. Zostało przesłanych ponad 150 zgłoszeń z wielkopolskich szkół podstawowych. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i przerosło oczekiwania organizatorów. Oprócz indywidualnych występów uczennic i uczniów, wpłynęły również zgłoszenia grupowe, w tym wyróżnione wykonanie pieśni „Przybyli ułani” przesłane przez chór Klasy Muzyczne z Murowanej Gośliny. Historyczne scenerie, przygotowane choreografie, oryginalne aranżacje – pomysłowość młodych artystów była ponad przeciętna. Komisja Konkursowa wybierając laureatów miała niełatwe zadanie.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. Dedykowany jest rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego – w tym roku szczególnej ze względu na ustanowienie święta państwowego. Po raz pierwszy będziemy obchodzić Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Celem konkursu jest m.in. kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa, poszerzenie znajomości polskiej kultury muzycznej, a także uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej. 

Uczestnicy mogą rywalizować w trzech grupach wiekowych: w kategorii klas I – III, IV – VI i VII – VIII. Mogą śpiewać a cappella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym. Każdy solista lub zespół wokalny może przesłać wykonanie jednego utworu (w formie materiału video .mp4), wybranego z listy pieśni i piosenek dostępnych w „Śpiewniku” na stronie spiewnik.csw2020.com.pl. Każdy Wykonawca otrzyma pamiątkowy dyplom, natomiast na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

Zgłoszenia konkursowe można przesyłać od 22 listopada do 31 grudnia 2021 roku wyłączenie drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie spiewnik.csw2020.com.pl. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na połowę stycznia 2022 roku.

Szczegóły konkursu w Regulaminie dostępnym na stronie spiewnik.csw2020.com.pl