Joanna Pilarska

ur. 04 czerwca 1984
zm.
Szkoła Podstawowa w Ceradzu Kościelnym

Jest taki świat
MERCEDES BENZ Janis Joplin/ Michael McClure/ Bob Neuwirth – wykonanie Joanna Pilarska
Wywiad z Joanną Pilarską przeprowadzony przez uczniów klasy 5 SP w Ceradzu Kościelnym
Zdjęć: 3
Nagrań: 3

Joanna Pilarska

urodziła się 4 czerwca 1984 roku w Szamotułach, od 6 roku życia mieszkanka Tarnowa Podgórnego.

Wokalistka, kompozytorka i autorka swoich piosenek. W swojej muzyce łączy elementy bluesowe, jazzowe, folkowe oraz liryczne. Pochodzi z muzycznej rodziny – ojciec grał na basie, mama śpiewała.

Prywatnie: mąż Luis, syn Ricardo oraz pies Manfred.

Koncertowała nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Uważana jest za jedną z najlepszych polskich wokalistek bluesowych młodego pokolenia.

Dzieciństwo

Zanim zamieszkała na stałe w Tarnowie Podgórnym była mieszkanką Dusznik, gdzie spędzała czas na typowych dziecięcych zabawach. Lubiła czytać, a jej ulubioną książką była “Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery.

Wspominając twierdzi, że nie była uosobieniem spokojnej i grzecznej dziewczynki. W najmłodszych latach swojego życia przysparzała rodzicom wielu problemów, wagarując, a nawet uciekając z domu. Były to przesłanki świadczące o artystycznym usposobieniu, co potwierdziła jej późniejsza kariera muzyczna. Zdolności muzyczne wykazywała już od najmłodszych lat. W wieku 15 lat wstąpiła do harcerstwa, gdzie miała okazję obcować z poezją śpiewaną oraz grą na gitarze. Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się od koncertu zespołu Deep Purple, na który zabrał ją tata.

Wykształcenie

– Studio Poezji Śpiewanej i Piosenki Literackiej pod kierownictwem Piotra Dehra
– Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu – magister pedagogiki

– Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Poznaniu
– Szkoła Podstawowa w Tarnowie Podgórnym (klasa D)

Kariera

W trakcie swojej kariery występowała zarówno w kraju jak i za granicą obok takich wykonawców jak m.in.: Martyna Jakubowicz, Dżem, Ten Years After, The Animals, Nina van Horn, Wishbone Ash, Barry Richman.


Podczas swojej muzycznej kariery:

– Współtworzyła żeńskie trio bluesowe Woman Blues Band.

– Współpracowała z zespołem Na Drodze, z którym nagrała płytę „Tam, gdzie zaczyna się mój świat”.

– Współpracowała z zespołem Banaszak & The Best.

Była wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach zarówno bluesowych, jak i poezji śpiewanej i piosenki autorskiej.

– Dwukrotnie zajęła 3 miejsce w kategorii bluesowa wokalistka roku w ankiecie kwartalnika Twój Blues.

– Nagroda Wykonawcza pamięci Bogdana Krawca na XVI Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. (2004)

– Zwycięstwo w X Ogólnopolskim Turnieju Żywego Słowa o Marcinowy Laur. (2004)

– I nagroda na Ogólnopolskiej Studenckiej Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie i srebrne skrzydło na Festiwalu Sztuk Różnych Bieszczadzkie Anioły. (2005)

– Nagroda podczas 13 Ogólnopolskiej giełdy Piosenki Poetyckiej “Wieczorne Nastroje” w Kwidzynie. (2009)

W październiku 2009 roku odbyła trasę koncertową we Włoszech w duecie z włoskim gitarzystą Pierluiggi Petricca (Papa Leg).

Ważnym wydarzeniem w jej dotychczasowej karierze było nawiązanie współpracy z utalentowanym poznańskim harmonijkarzem Krzysztofem “Gąsiem” Gąszewskim. Do duetu dołączył z początkiem 2010 r. wyśmienity kontrabasista Paweł Głowacki. W takim składzie Joanna zaczęła kolejny etap swojej kariery artystycznej.

Podczas koncertów na żywo w wirtualnym świecie “Second Life” pod pseudonimem JoAnn Diavolo, zachwyciła międzynarodową publiczność.

Dyskografia

– Blues live in Poznań 2014

– Something Good 2013

– Tam Gdzie zaczyna się mój świat 2007

Prywatnie

Joanna to artystka wrażliwa i zarazem nieśmiała, lubi przyrodę oraz wędrówki po górach. Uwielbia bieszczadzkie “klimaty” co słychać w jej twórczości. Nie lubi jesieni oraz zimy, dlatego wolny czas chętnie spędza w słonecznych miejscach. Ciepło myśli o Włochach oraz Hiszpanii, ceni sobie też włoską kuchnię a w szczególności makarony oraz ciasto czekoladowe. Jej ulubioną polską potrawą jest rosół.

Jak wielu artystów nie lubi porannego wstawania, wena twórcza najczęściej nachodzi ją nocną porą.

Praca, którą wykonuje jest jej pasją i daje jej ogromną satysfakcję. Dzięki temu my jako słuchacze możemy delektować się jej twórczością.

Joanna Pilarska Fan Club

Joanna Pilarska – facebook

Joanna Pilarska w Radiu Aspekt – audio i wideo

JoPil

Polskie Radio PIK

ISAK


Źródła:

  • BieszczadBlues
  • Facebook Joanny Pilars...
  • Forum
  • Fun Club
  • Polskie Radio PIK
  • Strona internetowa Joa...
  • Wywiad

Zobacz też: