Jarosław Wolny

ur. 28 marca 1964
zm.
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Bielawach

Zdjęć: 3

Pochodzenie


Jarosław Wolny urodził się dnia 28 marca 1964 r. w Poznaniu.
Jego rodzice to Andrzej i Bronisława z domu Kind.

Edukacja

Po maturze odbył studia na Akademii Spraw Wewnętrznych w Warszawie. W 1994 r. ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza. W roku 2006 ukończył szkołę policealną ze specjalnością technik masażysta

Praca

Po studiach w ASW w Warszawie pan Jarosław pracował w Urzędzie Ochrony Państwa – Delegatura w Poznaniu. W roku 2008 przeszedł na emeryturę, kończąc służbę w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
Od 2012 roku zatrudniony w Wielkopolskiej Kancelarii Doradztwa Bezpieczeństwa jako szkoleniowiec z zakresu ochrony banków.

Życie rodzinne

W 1994 roku ożenił się z Justyna Dolatowską.
W 2008 roku zamieszkał we wsi Zalesie wraz z żoną, synem Igorem i córkami Antoniną i Gabrielą.


Pasje

Jego wielką pasją jest japońska szermierka kendo, której poświęca się od roku 1990. Jest wielokrotnym reprezentantem kraju w kendo, iaido i jodo, medalistą Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy. Po zakończeniu startów jako zawodnik Polskiego Związku Kendo, rozpoczął działalność trenerską. Początkowo jako asystent, a obecnie od września 2011 roku jako trener Kadry Narodowej Polski w Kendo. Ponadto czynnie wspomaga rozwój kendo w licznych klubach w kraju – np. od czerwca 2013 roku w Lesznie, a także od siedmiu lat na Litwie.

Od 2010 roku pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia Gród Zalesie. Wraz z przyjaciółmi, pasjonatami, opiekuje się grodziskiem wczesnośredniowiecznym. Prowadzi działalność związaną z ochroną dziedzictwa kulturowego w Gminie Duszniki. Po zamieszkaniu w terenie wiejskim odkrył nową pasję, jaką jest trekking. Wolne chwile spędza na wielokilometrowych wycieczkach pieszych w terenie przyległym do miejsca zamieszkania.

Znaczenie postaci

Pan Jarosław udowadnia, że w życiu warto mieć pasję, która pozwala realizować nie tylko osobiste ambicje, ale również inspirować młodych ludzi do poszukiwania ciekawych pomysłów na życie.
Źródła:

  • Nowa sekcja kendo w Le...
  • Stowarzyszenie Gród Za...
  • Wywiad z panem Jarosła...

Zobacz też: