Longin Judycki

ur. 14 marca 1948
zm.
Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa im. Teodozji Kazimierczyk w Tarnówce

Zdjęć: 7
Filmów: 4
Nagrań: 4
Dokumentów: 4

Pochodzenie

Longin Judycki urodził się 14 marca 1948r. w Złotowie ( woj. wielkopolskie). Jego dziadkowie: Zygmunt i Urszula oraz Maria i Mikołaj. Rodzeństwo: Zygmunt i Krystyna. Rodzice: Mieczysław Judycki i Genowefa Judycka (z domu Żukowska). Ślub wziął 2 kwietnia 1972r. z Marią Teresą. Dzieci: Marta i Radosław.

Dzieciństwo

Jak był mały to jego starszy brat chciał go nauczyć jazdy na nartach. Założył mu na nogi narty i popchnął z ośnieżonej górki. Ośnieżonej, ale tylko u góry, a na dole była trawa. P.Judycki połowę drogi pokonał na nogach, resztę trasy na brzuchu.

Pan Judycki z uśmiechem na ustach opowiada: – Jak byłem mały to byłem cholerykiem, to co chciałem musiałem dostać, bo jak nie – to ryczałem przez „trzy dni”. Pewnego dnia mój tata, który wyplatał kosze wiklinowe, uderzył mnie wiklinową gałązką w „pupkę”. Od tej pory jestem FLEGMATYKIEM.

Edukacja (lub „młodość”)

Uczęszczał do Szkoły Podstawowej- Szkoły Ćwiczeń w Złotowie (teraz Szkoła Podstawowa nr 3). Ukończył ją w roku 1962. Następnie uczęszczał do złotowskiego Liceum Ogólnokształcącego. Ukończył je w roku 1967, zdobywając świadectwo dojrzałości. Studiował w Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim, ukończył ją w 1975r. Posiada wykształcenie wyższe magisterskie o specjalności wychowanie fizyczne.

Etapy działalności

Nazwa sekcji – stosownie do losów postaci

Etap pierwszy

Opis etapu pierwszego…

Edukacja. W 1980r. rozpoczął pracę jako nauczyciel wychowania fizycznego w Zbiorczej Szkole w Tarnówce ( powiat złotowski). W 1983 r.został powołany na stanowisko dyrektora tejże szkoły. Zainicjował i przeprowadził kapitalny remont starego budynku szkolnego. W 1985r. objął kierownictwo Szkoły Podstawowej w Sokolnej (pow.złotowski) lecz wkrótce powraca do Tarnówki na stanowisko inspektora oświaty. Funkcję tę sprawuje do 1989 r. Od 1989 r. zajmuje się wraz z żoną gospodarstwem rolnym, gdzie corocznie podejmuje ucznów naszej szkoły wyjeżdżających do niego na biwaki klasowe.

Etap drugi

Opis etapu drugiego…

Sport. W 1981 r. wraz ze swoimi uczennicami zdobył Mistrzostwo Województwa Pilskiego w piłce koszykowej dziewcząt. W latach 2001-2003 był kierownikiem hali sportowej w Świętej (pow. złotowski) a w latach 2004-2010 kierownikiem hali sportowej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Łobżenicy (pow.pilski).

Kolejne etapy…

Obecnie. Wraz z żoną prowadzi gospodarstwo rolne w Walentynowie (powiat pilski). Opiekuje się 3 kotami i 2 psami. Specjalizował się w hodowli drobiu.

Znaczenie postaci

Znaczenie postaci dla jej współczesnych i potomnych…

Zawsze z młodzieżą. Za działalność w organizacjach młodzieżowych otrzymał Czerwony Krzyż Janka Krasickiego, liczne dyplomy i nagrody pieniężne. Dzięki niemu uczniowie mieli możliwość pobierania nauki w godnych i komfortowych warunkach.

Kalendarium:

  • 1948 ― Narodziny bohatera
  • 1962 ― Ukończenie szkoły pod...
  • 1967 ― Ukończenie szkoły śre...

Cytaty:

  • „Jestem szczęśliwym eme...”
  • „Uwielbiam sport! Sport...”

Źródła:

Zobacz też:

  • >
  • >
  • >
  • >