Sławomir Szymanowski

ur. 03 marca 1961
zm.
Zespół Szkół w Lamkach Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lamkach

Opowieści z życia
Zdjęć: 4
Filmów: 2
Nagrań: 1
Dokumentów: 1

Pochodzenie

Sławomir Szymanowski urodził się 3 kwietna 1961 r. w Ostrowie Wielkopolskim (pow. ostrowski, woj. wielkopolskie) jako syn Alicji i Teodora Szymanowskich. Ojciec jego z wykształcenia był nauczycielem.

Edukacja

Naukę rozpoczął w 1968 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim. Od 1976 uczył się w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Po zdaniu matury wyjechał do Opola i tam studiował w Wyższej Szkole Pedagogicznej.

Praca zawodowa

Po ukończenoiu studiów wyższych pracę rozpoczął jako nauczyciel w Szkole Podstawowej we Wtórku (gm. Ostrów Wielkopolski, pow. ostrowski, woj. wielkopolskie). Następnie pracował w Szkole Podstawowej w Lamkach (gm. Ostrów Wielkopolski, pow. ostrowski, woj. wielkopolskie) gdzie był pomysłodawcą wprowadzenia w szkole zajęć z komputerem. Zainstalował w szkole pierwszy komputer typu TAY-MEX, który współdziałał z telewizorem. W 1988 przeprowadził pierwsze dla uczniów lekcje z komputerem, organizował również kursy obsługi komputera. Następnie podjął pracę w II LO w Ostrowie Wielkopolskim, obecnie jest nauczycielem informatyki i techniki w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Rodzina

Żona Urszula i dwójka dzieci: córka i syn.

Pasje zawodowe i praca społeczna

Sławomir Szymanowski jest członkiem klubu SP3POW w Ostrowie Wielkopolskim, z inicjatywy którego powołano Grupę ARISS Ostrów. Dzięki jego ogromnemu zaangażowaniu dzieci i młodzież ze środowisk wiejskich i miejskich może rozwijać swoje zainteresowania krótkofalarstwem, łączyć się z ludzmi na całym świecie, nawiązać kontakt ze stacją ISS.

Znaczenie Postaci

Propagowanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań krótkofalarskich oraz przygotowanie łącza z kosmonautą przebywającym na orbicie w stacji kosmicznej ISS.

Kalendarium:

  • 3.03 ― Narodziny bohatera

Źródła:

Zobacz też:

  • > Miejsce narodzin ...
  • >