Zenon Kopczyński

ur. 23 listopada 1953
zm.
Szkoła Podstawowa im. Wacława Popiela w Mościskach

Zdjęć: 3

Pochodzenie

Urodzony 23.11.1953 roku w Bninie (gmina Sadki, powiat nakielski). Syn Czesława i Reginy Kopczyńskich. Żonaty od 1977 roku, ma pięcioro dzieci.

Edukacja

Ukończył w 1973 roku Technikum Leśne im. Prof. Miklaszewskiego w Starościnie.

Etapy działalności

Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął pracę w Lasach Państwowych w Nadleśnictwie Samostrzel na stanowisku stażysty, a następnie podleśniczego. W latach 1974-1976 odbył służbę wojskową wojsk inżynieryjnych w Grudziądzu. Po ukończeniu służby wojskowej kontynuował pracę w Lasach Państwowych w Nadleśnictwie Wyrzysk. Od 03.08.1978 roku pracuje na stanowisku leśniczego w Leśnictwie Mościska, Nadleśnictwo Kaczory.

Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi (1985 r.), Srebrnym Krzyżem Zasługi (1997 r.) i Złotym Krzyżem Zasługi (2003 r.).

Znaczenie postaci

Praca w leśnictwie, obcowanie z przyrodą i pełnienie służby dla lasów i środowiska przyrodniczego są jego pasją. Aktywnie uczestniczy w nauczaniu i przekazywaniu wiedzy młodemu pokoleniu, ucząc szacunku i poszanowania przyrody. Od wielu lat współpracuje ze Szkołą Podstawową im. Wacława Popiela w Mościskach oprowadzając wycieczki po lesie, dzieląc się swoją wiedzą i zarażając pasją do przyrody. Jest wspaniałym gawędziarzem i ma ogromną wiedzę na temat lasów, środowiska, w którym mieszkamy i ciekawych miejsc w lesie, którym się opiekuje.

Źródła

Wspomnienia p. Zenona Kopczyńskiego.Zobacz też: