Chrońmy pszczoły!

Założenia projektu

——————————————-

Projekt obejmował uświadomienie dzieci, jak ważną rolę odgrywają pszczoły w naszym ekosystemie. Uświadomienie jakim zagrożeniem może być nieodpowiedzialna działalność człowieka oraz w jaki sposób możemy temu zapobiec.

Realizacja

—————————————-

W maju zakończył się nasz projekt “Chrońmy pszczoły!”. Był to czas trudny na prowadzenie zajęć, bo ograniczony pandemią, ale udało nam się zrealizować założone na samym początku cele. W ciągu tych spotkań on- line nauczyliśmy się tworzyć arkusze do kodowania, które pozwoliły nam na doskonalenie umiejętności posługiwania się tabletem oraz programem do generowania arkuszy.  


Na zajęciach w szkole kodowaliśmy z wykorzystaniem maty do kodowania. 

  

Doskonaliliśmy również umiejętność pracy w programie Scratch oraz Code.org wykorzystując do tego tablety. 

Stworzyliśmy również pierwszy projekt z klocków Lego- podstawy inżynierii i wykorzystaliśmy do tego program WeDo2.0.- programowanie. 

Bawiliśmy się również Photonem- przy pomocy tebletów programowaliśmy robota. 

Wykorzystaliśmy tablety do wyszukiwania informacji o pszczołach i tworzyliśmy notatki, które potem prezentowaliśmy sobie nawzajem i porównywaliśmy. 

Spotkaliśmy się również z pszczelarzem, który przybliżył nam jak wygląda życie pszczół, dlaczego są dla człowieka tak ważne oraz opowiedział kilka ciekawostek. 

W programie Power Paint projektowaliśmy plakaty, związane z naszym projektem “Chrońmy pszczoły!”. Na zakończenie 2 etapu przygotowaliśmy krótki podsumowujący film. Projekt ten okazał się bardzo rozwijający zarówno dla mnie, jako prowadzącej, ale również dla Dzieci! Niezwykle miło było patrzeć jak Dzieciaki rozwijają się i nabywają nowych umiejętności, nie bały się nowych wyzwań i z entuzjazmem podchodziły do każdych zajęć! 

Multimedia

 

 

—————————————-

Zespół projektowy

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ks. P. Wawrzyniaka w Śremie
Nauczyciel – opiekun grupy projektowej: Agnieszka Adamczewska
Uczniowie – członkowie zespołu projektowego:

Michał Grześkowiak
Maciej Jankowiak
Łucja Kaczmarek
Franciszek Kasprzak
Alicja Kmiecik
Antoni Olszewski
Martyna Stołowska
Wojciech Szwaczka
Amelia Wojno