Magia programowania wokół nas | Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Założenia projektu

——————————————-

Celem projektu było przełamanie barier barier związanych z programowaniem. Pokazanie możliwości wykorzystania elementów programowania w środowisku ucznia. Uczeń miał możliwość rozwijania swoich zainteresowań, poszukiwania kreatywnych i nieszablonowych rozwiązań problemów z użyciem technologii i programowalnych urządzeń.

Realizacja

—————————————-

Projekt „Magia programowania wokół nas” , to projekt dzięki któremu uczniowie mieli mozliwość rozwijania umiejętności cyfrowych, przede wszystkim w zakresie programowania, kodowania…. To projekt, który pokazał jak praktycznie wykorzystać narzędzia do programowania w codziennym życiu. Pokazał jak efektywnei wykorzystać usługi Google, darmowe aplikacje zainstalowane na urządzenich mobilnych. Przekonał uczniów, że telefon ma wele mozliwości zastosowań. Uczniowie odkrywali, rozwijali zainteresowania. Uczyli się, eksperymentowali i intuicyjnie poszukiwali kreatywnych nieszablonowych rozwiązań problemów z użyciem technologii i programowalnych urządzeń. 

W wyniku szkolnej ewaluacji projektu, w kolejnym roku szkolnym zajęcia będą kontynuowane w formie zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania uczniów. 

W trakcie trwania projektu na bieżąco m.in. w formie newsletterów dzieliliśmy się naszymi osiągnięciami. Zajęcia online bardzo często zdarzało się, że obserwowali rodzice, dziadkowie, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie spoza projektu.. Prezentacja wyników i podsumowanie projektu na forum szkoły, odbędzie się w ramach „cyfrowego tygodnia” we wrześniu 2021 r.  Nabór do kolejnej edycji szkolnego projektu odbędzie się na początku września.  Bieżace informacje o kontynuacji – www.sp.noweskalmierzyce.pl 

Link do ewaluacji projektu

Multimedia

Link do filmu wraz z informacją o projekcie otrzymają wszyscy użytkownicy szkolnej platformy edukacyjnej okolna.pl, udostępniony zostanie również na szkolnej stronie i w mediach społecznościowych. 

—————————————-

Zespół projektowy

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa z oddz. Integ. Im. Powst. Wlkp. w Nowych Skalmierzycach
Nauczyciel – opiekun grupy projektowej: Marzena Grzegorczyk
Uczniowie – członkowie zespołu projektowego:

Marlena Marchwacka
Alicja Stasiak
Bartosz Banasiak
Oliwia Pawlak
Oliwier Pluciński
Mateusz Teodorczyk
Helena Michalak
Nikodem Dudek
Aleksandra Krysztoforska
Igor Wiśniewski
Filip Sroka
Mikołaj Rosik
Jan Grott
Bartosz Bartczak
Wojciech Grzeszczyk
Konrad Walkowiak