Powrót Encyklopedia Wielkopolan „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu." Anto...”

Aleksandra Liske

ur. 27 kwietnia 1999
zm.
Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Zespole Szkół w Jezierzycach Kościelnych

Wywiad z Olą cz.1
Wywiad z Olą cz.2
Zdjęć: 24
Filmów: 7
Nagrań: 5
Dokumentów: 5

Pochodzenie

Aleksandra Liske urodziła się 27 kwietnia 1999 r. w Lesznie. Jej mama ma na imię Iwona, a tata – Marian. Ma dwoje rodzeństwa – brata Macieja oraz siostrę Natalię. Aktualnie mieszka w Gołanicach. Uczęszcza do gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych.

Dzieciństwo

Aleksandra Liske jest wokalistką przy Studium Estrady prowadzonym w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie przez Macieja Mizgalskiego.

Pierwszy jej publiczny występ miał miejsce na ślubie siostry Natali w Gołanicach w 2007 r. W tym samym roku zaśpiewała również na jasełkach w Gołanicach. W 2008 r. uczestniczyła w konkursie „Śpiewać każdy może”, który odbył się w Kościanie. Zdobyła tam wyróżnienie. Od tego momentu brała udział w wielu konkursach i występach na szczeblu lokalnym oraz ogólnopolskim. Przełomem i zwrotem w jej karierze było zdobycie I miejsca na VII Festiwalu im. Marka Grechuty Zaczarowana Piosenka w 2011 r. w Krakowie. Zaśpiewała wówczas solo „Życia mała garść” oraz w duecie z Alicją Majewską „To nie sztuka wybudować nowy dom”. W tym samym roku zdobyła również I miejsce w konkursie Impresje Artystyczne w Ciechocinku, gdzie zaśpiewała przebój Haliny Frąckowiak „Bądź gotowy dziś do drogi”.

W 2011 r. Aleksandra Liske stawiała pierwsze kroki aktorskie w programie telewizyjnym o tematyce ekologicznej Załoga Eko, w którym udowadniała wraz z innymi dziećmi, że ekologia nie musi być nudna. W latach 2012–2013 występowała z kolei w programie telewizyjnymSłoneczna róg Unijnej. Ten nowatorski program dla dzieci w przystępny i zabawny sposób przybliżał tematykę Funduszy Europejskich. Występowała w nim między innymi u boku: Ireny Santor, Radosława Brzózki, Magdaleny Waligórskiej, Zbigniewa Zamachowskiego.

W 2013 r. ponownie zdobyła I miejsce na Impresjach Artystycznych w Ciechocinku wykonując piosenkę Whitney Houston „I Will Always Love You”. Ponadto śpiewała na scenach: w Monachium (2011 r.), w Ostrawie (2011 r.) oraz w Sofii (2012 r.).

Plany

Aleksandra Liske chciałaby związać swoją przyszłość z muzyką. Pragnie uczęszczać na lekcje emisji głosu u profesjonalistów. Jej cichym marzeniem jest wydanie własnej płyty oraz podróżowanie po świecie.

Kalendarium:

  • 1999 ― Narodziny bohatera

Źródła:

Cytaty:

  • „Dobrze widzi się tylko...”

Zobacz też:

  • >
  • >
  • >
  • >
  • >