Piotr Lis

ur. 31 października 1985
zm.
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Ostrowie Wlelkopolskim

Zdjęć: 5

Piotr Lis urodził się w Ostrowie Wielkopolskim 31 października 1985 roku. W 2000 roku ukończył Szkołę Podstawową nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim, następnie rozpoczął edukację w IV Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim o profilu muzycznym, następnie Szkołę Muzyczną we Wrocławiu.

Z zamiłowania fotograf. Perkusista w zespole The Naturals Born Chillers, który tworzy ze swym bratem – Michałem Lisem zyskując liczne sukcesy. Oprócz braci formację tworzą Bartosz Adam Ignor oraz Maciej Matysiak. Z tym zespołem nagrali jedną płytę, dodatkowo trzy tzw. Epki, czyli minialbumy. Poza TNBC, tworzą płyty z Jungle Gigolos.

Każdy jest indywidualistą wnoszącym nowe pomysły do twórczości, współpraca między braćmi układa się jednak pomyślnie. Wcześniej tworzyli zespół punkowy – Kaftany Bezpieczeństwa.

Zamiłowanie do muzyki narodziło się już we wczesnych latach dzieciństwa, ponieważ ojciec bohatera – Jarosław Lis jest znanym muzykiem, współtworzącym formacje muzyczne m.in., BIG CYC, Czarno-Czarni. Sam Jarosław Lis nie do końca chciał, by synowie poszli w jego ślady. Miłość do muzyki była jednak silniejsza, dlatego też młodzi ostrowianie ruszyli właśnie tą drogą, otrzymując od znanego ojca wielkie wsparcie. Muzyka wpisała się wobec tego w ich życie od samych narodzin. Często, jako mali chłopcy jeździli z zespołami na trasy koncertowe.

Piotr Lis współpracuje z reżyserem Radosławem Rychcikiem, tworząc muzykę do jego spektakli („Dziady”, „Balladyna”, „Grażyna” – opierając się na wybitnych romantykach polskich).

Obecnie pracuje z innym reżyserem Grzegorzem Jarzyną, legendą polskiego teatru. Wierni są jednak temu pierwszemu, z którym zrobili pierwszy spektakl „Samotność pól bawełnianych”. Połączyła ich wspólna pasja, która zaowocowała około czternastoma sztukami.

Biorą udział w Przeglądach Piosenki Aktorskiej (gala finałowa), festiwalach muzycznych w Polsce i poza jej granicami, w przygotowaniu jest spektakl „Grażyna” w Tarnowskim teatrze, słuchowisko dla Programu 2 Polskiego Radia w Krakowie.

Zespół Piotra otrzymał w tym roku nagrodę na festiwalu teatralnym w Krakowie „Polska Komedia” za muzykę do sztuki „Dziady”. Premiera tego dzieła odbyła się w Teatrze Nowym w Poznaniu.

Miłość do muzyki objawia się poprzez liczne koncerty nie tylko na gruncie polskim ( za nimi trasa po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, ostatnio po Francji), prowadzi audycję razem z bratem i ojcem w Radio Centrum – „Lisia Nora”, w której to promują wszelki rodzaj muzyki, poza, jak mówią disco polo, gdyż ta dziedzina jest im zupełnie obca. W owej audycji skupiają się przede wszystkim na tym, co jest im bliskie, chociaż nie obywa się również bez delikatnych komentarzy na temat kondycji polskiej polityki.

Najpiękniejszy jest dla Piotra fakt, że robi w życiu to , co kocha, a jego pasja pozwala mu godnie żyć. Cały czas twierdzi, że jest wielkim szczęściarzem, bo może utrzymywać się z tego, co kocha.

W najbliższej przyszłości młody muzyk ma zamiar nagrać nowy album wraz ze swoim zespołem. Praca ma się zacząć na jesieni. Poza tym w okresie wakacyjnym planowana jest praca z Jarosławem Lisem oraz jego starym zespołem promującym muzykę reggae – Rokosz.
















Zobacz też: