Robert Matuszewski

ur. 13 grudnia 1970
zm.
Zespół Szkół w Lamkach Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lamkach

Gra na saksofonie
Zdjęć: 6
Filmów: 1

Pochodzenie

Urodził się 13.12.1970 roku w Ostrowie Wielkopolskim (powiat Ostrów Wielkopolski, województwo wielkopolskie). Mama pracowała w centrali telefonicznej w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim, a tata był pracownikiem Zakładu Automatyki Przemysłowej w Ostrowie Wielkopolskim i zajmował się spawalnictwem.

Rodzina

Żona Justyna pracuje jako instrumentariuszka na bloku operacyjnym w Szpitalu im. Tytusa Chałubińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Córka Adrianna ma 19 lat i uczy się w II Liceum w Ostrowie Wielkopolskim, a syn Maksymilian ma 10 lat i uczęszcza do Szkoły Podstawowej – ,, Edukator” w Ostrowie Wielkopolskim. Zainteresowaniem syna jest muzyka, a szczególnie gra na trąbce.

Edukacja

W latach 1977 – 1985 uczył się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim. Następnie w latach 1985 – 1989 naukę kontynuował w Zespole Szkół Technicznych MERA – ZAP. Po zdaniu matury studiował na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – filia w Kaliszu na wydziale pedagogiczno – artystycznym, a następnie w latach 1994 – 1999 we Wrocławiu na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Specjalnością Roberta Matuszewskiego jest gra na fortepianie, akordeonie, na instrumentach dętych- saksofonie i na flecie.

Praca zawodowa

Pracę zawodową rozpoczął w 1989 jako monter szaf w Zakładzie Produkcji Doświadczalnej w Ostrowie Wielkopolskim. Następnie jako nauczyciel pracował w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Kępnie, a od 2002 w Państwowej Szkole Muzycznej im. Krzysztofa Komedy – Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W roku 2006 został wybrany na dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy – Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Jest liderem jazzowego zespołu ,,Big Band” powiatu ostrowskiego.

Odznaczenia

– Odznaczenie -,, Zasłużony dla Kultury polskiej” – 2008

– Nagrodę Starosty Ostrowskiego – za zasługi dla rozwoju edukacji – 2008

– Tytuł – ,,Osobowość Ostrowskiej Kultury’ – 2008, ,2010, 2011, 2013

– Nagrodę Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej II stopnia – za wkład w rozwój edukacji muzycznej w Polsce – 2014

– Nagrodę Starosty Ostrowskiego – za wkład w rozwój edukacji w Powiecie Ostrowskim – 2014


Znaczenie postaci

Jako dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych przyczynił się do dynamicznego rozwoju działalności szkoły. Nowa baza lokalowa, wraz z salą koncertową, przyczyniła się do rozwinięcia różnorodnych form działalności szkoły, przyciągnęła wielu adeptów (osób, które się kształcą) zainteresowanych kształceniem muzycznym. Skutkiem jego działalności jest wzrost poziomu nauczania i osiąganie licznych sukcesów uczniów w konkursach na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Źródła powstania biogramu

– wywiad z bohaterem
– występ bohatera – prezentacja gry na instrumencieKalendarium:

  • 1970 ― Narodziny bohatera

Źródła:

  • Wywiad z bohaterem

Zobacz też: