Dariusz Bagiński

ur. 05 czerwca 1963
zm.
Zespół Szkół w Kościelcu

Zdjęć: 5

Pochodzenie

Urodzony w Kole 5 czerwca 1963 roku . Do 2000 roku mieszkaniec miejscowości rodzinnej następnie przeprowadził się do Białkowa Górnego w Gminie Kościelec.

http://dariuszbaginski.pl/

Edukacja

Edukację rozpoczął w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole, następnie ukończył Liceum Ogólnokształcące Kazimierza Wielkiego w Kole, Szkołę Muzyczną I stopnia w Kole, Szkołę Muzyczną II stopnia w Kutnie, Akademię Muzyczną w Poznaniu Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej.

Działalność.

Dariusz Bagiński – skrzypek, pianista, aranżer, Koncertował między innymi w Niemczech, Szwajcarii, USA (w roku 1999 wyemigrował do Stanów Zjednoczonych na 6 miesięcy w tym czasie zrealizował projekt przygotowany dla Poloni w Chicago – Koncert muzyki klasycznej). Czynnie zaangażowany w pracę artystyczną oraz edukacyjną. Otwarty na „każdy” rodzaj muzyki, wciąż poszukuje nowych pomysłów stylistycznych, brzmieniowych, aranżacyjnych. Posiada na swoim koncie kilka projektów autorskich uwieńczonych nagraniem płyt. Ukończył Studium Pedagogiczne w Akademii Muzycznej w Warszawie z zakresu pedagogika instrumentalna gry na skrzypcach. Brał udział w kursach metody nauczania gry skrzypcowej w systemie SUZUKI. Prowadzi działalność koncertową na terenie kraju. Jest założycielem Szkoły Muzycznej Maestro w Kole. Uprawia biegi długodystansowe (maratony), jeździ rowerem. Jest aktywnym propagatorem sportu.

Znaczenie postaci

Zachęca społeczność lokalną do angażowania się w życie kulturalne i artystyczne. Propaguje zdrowy styl życia poprzez uczestnictwo w rywalizacji sportowej.

Kalendarium:

  • 1963 ― Narodziny bohatera

Zobacz też: