Jarosław Krawczyk

ur. 21 stycznia 1984
zm.
Szkoła Podstawowa w Ceradzu Kościelnym

Zdjęć: 4

Pochodzenie i dzieciństwo

Jarosław Krawczyk urodził się 21 stycznia 1984r. w Zduńskiej Woli.

Ojciec prowadzi własną firmę, a matka pracuje w branży nieruchomości. Bohater ma brata, który ma na imię Piotr.


Edukacja

Swoją edukację Jarosław Krawczyk rozpoczął w 1990r. w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Tam uczęszczał do klasy pianina. Poza tym grał także na fortepianie i próbował swoich sił na kontrabasie. Jako dziecko lubił także zabawy samolocikami oraz grę w piłkę nożną. Zainteresowania muzyczne, pozaszkolne to: rock i rock progresywny.

W latach 1998-2002 bohater kontynuował edukację w I Liceum Ogólnokształcącym w Swarzędzu.

Ukończył studia na wydziale kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Działalność muzyczna

Pierwsze koncerty Jarosław Krawczyk dawał już w szkole podstawowej. W wieku 11-12 lat podejmował pierwsze, „domowe” próby nagrywania swoich utworów. Pierwszy zespół muzyczny, w którym grał nasz bohater, nazywał się Szum. Muzycy grali głównie covery znanych zespołów rockowych (np. Red Hot Chilli Peppers). Następnie Jarosław grał w zespole Debbie Bliss, który prezentował się szerszej publiczności. Jeden z najważniejszych koncertów tego zespołu odbył się w 2004r i był to support występu Pidżamy Porno w CK Zamek w Poznaniu. Kolejnym zespołem bohatera były Żelki.

Obecnie Jarosław Krawczyk gra w zespole Hello Mark, gdzie, jak przyznaje w wywiadzie, panuje dobra, przyjazna atmosfera. Gatunek muzyczny przypisywany wykonawcom to Indie/Pop. Zespół powstał w 2011r. i cały czas prężnie się rozwija. Do grona należy sześciu muzyków. Panowie najczęściej grają w Poznaniu, w klubokawiarni Meskalina. Mają także na koncie liczne koncerty poza stolicą Wielkopolski. Grali między innymi na festiwalu Open’er w 2014r. Wystąpili także w programie „Świat się kręci” w TVP. W zespole bohater, poza grą na klawiszach, jest także współodpowiedzialny za aranżację utworów.

Nagrody i wyróżnienia

Jarosław Krawczyk jest autorem muzyki do filmu krótkometrażowego pt. „Leon i Barbara” w reżyserii Marcina Mikulskiego, który zdobył nagrody i wyróżnienia na festiwalach w: Rzeszowie (Festiwal Filmów Optymistycznych „Multimedia Happy End” – wyróżnienie), Nowej Soli (Solanin Film Festiwal – wyróżnienie) oraz Gdyni (Gdynia Film Festival – Nagroda Publiczności „Złota Ryba Multimediaoff”). Film został również zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Aubagne we Francji, gdzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

Istniejący od 2011r zespół Hello Mark otrzymał w 2013r. nominację do nagrody YACH w kategorii Najlepszy Teledysk do piosenki „Close your eyes”.


Działalność zawodowa

Od 1 czerwca 2010r. Jarosław Krawczyk pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury „Sezam” w Tarnowie Podgórnym. Tu głównymi obowiązkami bohatera są: dbanie o wizerunek ośrodka kultury, organizowanie imprez kulturalnych, składanie do druku gazety „TarNova Kultura„, projektowanie plakatów informujących o wydarzeniach kulturalnych oraz opieka nad kołem dziennikarskim. Jak sam przyznaje, praca jest ciekawa i twórcza.


Działalność charytatywna

Podczas corocznych akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zespół Żelki grywał koncerty charytatywne w: Tarnowie Podgórnym, Śremie i Poznaniu.


Życie prywatne

Jarosław Krawczyk nie jest żonaty i nie ma dzieci.

Zainteresowania i hobby

Od dzieciństwa bohater z zacięciem czytał książki. W początkach literackiej przygody fascynował się książkami o Winnetou. Obecnie woli czytać prasę, zarówno tę codzienną jak i wszelkie tygodniki opinii. W związku z miejscem, w którym pracuje, interesuje się szeroko rozumianą kulturą. Komponowanie własnych utworów jest również jego pasją. Bohater nie ma żadnego pupila, chociaż lubi zwierzęta, szczególnie duże psy, takie jak labradory. Lubi lody waniliowe, dzieci i kolor zielony. Czasem podróżuje po Europie, nie tylko w związku z działalnością muzyczną.






























Źródła:

  • „TarNova Kultura...
  • Hello Mark
  • Rock progresywny
  • cover
  • indie pop
  • support

Zobacz też: