PRZEDŁUŻENIE TERMINU ZGŁOSZEŃ. Konkurs Wielkopolskiej Pieśni i Piosenki Patriotycznej

W związku z licznymi prośbami nauczycieli, rodziców i opiekunów zainteresowanych konkursem informujemy, że przedłużamy termin składania prac konkursowych do 14. lutego 2021 roku.

Jednocześnie prosimy Państwa o przestrzeganie regulaminu Konkursu i wyłączenie Mazurka Dąbrowskiego z katalogu pieśni/ piosenek.

Zapraszamy uczniów wielkopolskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie „Wielkopolskiej pieśni i piosenki patriotycznej”. Konkurs, organizowany przez Urząd Marszałkowski – Departament Edukacji i Nauki oraz  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu-Biuro Projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020”, dedykowany  jest 102. rocznicy  wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Celem konkursu jest popularyzacja pieśni patriotycznych, kształtowanie wartości i postaw, poczucia estetyki i wrażliwości młodego pokolenia, a także uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej.

Uczestnicy konkursu mogą śpiewać a cappella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym. Każdy wykonawca lub zespół wokalny może przesłać wykonanie jednego utworu (w formie materiału video) z listy pieśni i piosenek dostępnych w Śpiewniku na stronie Projektu CSW@2020 oraz na stronie spiewnik.csw2020.com.pl.

Od  25 stycznia do 14 lutego 2021r. czekamy na prace konkursowe. Każdy Wykonawca otrzyma pamiątkowy dyplom, natomiast zwycięzcom trzech pierwszych miejsc przyznane zostaną nagrody rzeczowe. Głównymi nagrodami będą wysokiej klasy tablety, które otrzymają zwycięzcy konkursu w trzech kategoriach.

Szczegóły konkursu w Regulaminie.

Zmiana terminu zgłoszeń

Zgłoszenia do 14 lutego 2021 roku przez formularz na stronie spiewnik.csw2020.com.pl