Maluchy kodują

Założenia projektu

——————————————-

Projekt miał na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci, rozwijanie logicznego myślenia, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie nowych rozwiązań oraz analizowanie i wybieranie tych najwłaściwszych. Zajęcia były głównie oparte o zabawę.

Realizacja

—————————————-

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Brzeźnicy zakończyli projekt w maju. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do realizacji zadań, które zostały zaproponowane przez nauczyciela prowadzącego, ale także przekazywały swoje pomysły i ciekawe rozwiązania, które również były realizowane podczas zajęć. Spotkania odbywały sie cyklicznie, raz w tygodniu, zazwyczaj przez dwie godziny. Tematyka była ściśle związana z tematem projektu, czyli z kodowaniem i programowaniem. Dzieci chętnie kodowały (online i ofline), programowały roboty (Photon, Ozobot, Klocki Lego WeDo), szukały róznych rozwiązań, aby efekt końcowy był satysfakcjonujący.

Podsumowanie projektu miało odbyć się dla całej społeczności szkolnej, ale niestety epidemia pokrzyżowała plany i prezentacja z efektami prac dzieci, zarówno w szkole, jak i w domu została umieszczona na stronie internetowej szkoły (https://spbrzeznica.edupage.org/).

Multimedia

Zapraszam do obejrzenia filmu podsumowującego projekt Maluchy kodują.

 

—————————————-

Zespół projektowy

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. S. Czarnieckiego w Brzeźnicy
Nauczyciel – opiekun grupy projektowej: Marta Frankowska
Uczniowie – członkowie zespołu projektowego:

 1. Maja Chojecka
 2. Eliza Cholcha
 3. Laura Zaręba
 4. Amelia Iglewska
 5. Jan Sujecki
 6. Wojciech Leszewski
 7. Hanna Rola
 8. Julian Mielcarek
 9. Zofia Jarosz
 10. Hanna Zaręba
 11. Sandra Kózka
 12. Daniel Lewandowski
 13. Jakub Maroszek
 14. Oliwia Mioduch
 15. Jakub Nowak
 16. Hubert Sorokopas
 17. Jakub Świerczyński
 18. Oskar Warzewski
 19. Judyta Zaręba