Nie taki diabeł straszny…

Założenia projektu

——————————————-

Zgłębiliśmy „tajniki technologii przyszłości”. W tym celu 23.11.2019 roku zaczęliśmy od LABORATORIUM WYOBRAŹNI, ażeby „puścić wodze fantazji” w naszym docelowym projekcie: podziwiając, szukając, a przy tym odkrywając fascynujące nowości TIK.

Realizacja

W okresie od listopada 2019 do maja 2020 uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej w Grabowie Królewskim uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020, podprojekt Uczniowskie Laboratoria Informatyczne dla klas 4-8.

Do udziału zgłosiło się 15 uczniów z klasy 5 i 6. Jako tematykę projektu grupa zdecydowała się na założenie ULI pod hasłem NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY…

Głównym założeniem zajęć było rozwijanie umiejętności informatycznych, myślenia algorytmicznego, a także umiejętności korzystania z narzędzi cyfrowych, nowoczesnych pomocy i aplikacji w celach edukacyjnych i samorozwojowych.

Podczas zajęć uczestnicy, poprzez mądrą zabawę i aktywną eksplorację kształtowaliśmy zdolność wyszukiwania informacji,krytycznego myślenia, kodowania, programowania oraz utrwalaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni.  Uczniowie korzystali m.in. z zestawów ScottieGo!, LEGO Education WeDo 2.0, kostek VR Merge Cube oraz narzędzi i aplikacji online takich jak Kahoot, Learningapps, Quiver, Scratch, Padlet i innych.

Podczas zajęć świetnie spędzaliśmy czas, uczyliśmy się i odkrywaliśmy nowe tajemnice IT. Postępy  realizacji zajęć były na bieżąco prezentowane innym uczniom podczas spotkań społeczności szkolnej,a  także uczniowie niebiorący udziału w projekcie byli zapraszani do wspólnego odktywania zagadek technologii informatycznej.  Uczniowie ULI prowadzili zajęcia dla klas 0-3, które miały na celu wprowadzenie najmłodszych uczniów Naszej szkoły w tajniki kodowania, programowania i bezpiecznego poruszania się po internecie.

Projekt bardzo podobał się uczniom.  

—————————————-

Multimedia

—————————————-

Zespół projektowy

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Grabowie Królewskim
Nauczyciel – opiekun grupy projektowej: Ilona Swędrowska
Uczniowie – członkowie zespołu projektowego:

 1. Natalia Dankowska
 2. Miłosz Kołecki
 3. Igor Mikołajczak
 4. Klaudiusz Petke
 5. Marika Pęczkowska
 6. Alicja Pruchniewicz
 7. Mateusz Staszak
 8. Juliusz Swędrowski
 9. Łucja Szczepańska
 10. Kinga Taczanowska
 11. Michał Trzaskowski
 12. Marcel Urbaniak
 13. Zofia Witkowska
 14. Emilia Wypychowska
 15. Wojciech Zimny