Podsumowanie Projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020

W środę 7 czerwca oficjalnie podsumowaliśmy 7 lat istnienia projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020” – projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, realizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

W czasie tych siedmiu lat objęto wsparciem 700 szkół, ponad 8 tysięcy nauczycieli, prawie 12 tysięcy uczniów. Uruchomiono także sieć Wi-Fi w sześciuset budynkach szkolnych, a w ramach naszych działań zostało stworzonych 5 profesjonalnie wyposażonych studiów nagraniowych wy korzystających z technologii Green Screen. Zakupiono 17 300 tabletów oraz 3 030 laptopów, a także sprzęt meteorologiczny, sprzęt do nauki programowania, aparaty fotograficzne, drukarki 3D i inne pomoce edukacyjne.

Dziękujemy Panu Marszałkowi Markowi Woźniakowi i Samorządowi Województwa Wielkopolskiego – za wiarę w innowacyjne nauczanie, priorytetowe traktowanie edukacji w Wielkopolsce i wprowadzenie w życie naszego projektu. Pani Paulinie Stochniałek Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego dziękujemy za wsparcie, za obecność na każdym naszym wydarzeniu, za to, że zawsze mogliśmy na Panią liczyć. Podziękowania również należą się Pani Dorocie Kinal Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki UMWW oraz pracownikom Departamentu Edukacji i Nauki za życzliwość, zaangażowanie, ale przede wszystkim pomocną dłoń zawsze, kiedy była potrzebna. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do Pań Dyrektor Sylwii Wójcik oraz Jej zastępcy Kamili Orzechowskiej i pracownikom Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego – za długoletnią współpracę i wsparcie na każdym etapie realizacji projektu. Dziękujemy również Pani Dyrektor ODN w Poznaniu Kseni Herbst-Buchwald i Doradcom Metodycznym, Opiekunom Naukowym Podprojektów za udzielaną nam pomoc, za wspieranie szkół i dbanie o prawidłowy przebieg działań projektowych. Szczególe podziękowania kierujemy do Dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów – dziękujemy za to, że zdecydowaliście się wejść w cyfrową edukację i przeprowadzać ją w swoich szkołach, że byliście w tym wytrwali i że wspólnie tak podnieśliśmy poziom nauczania i przeszliśmy przez trudny czas pandemii.

Galę uświetnili swoją obecnością nie tylko znamienici Goście z najbliższego otoczenia, ale również Pan Maciej Kawecki, który przygotował prelekcję nt. wykorzystania sztucznej inteligencji w edukacji. Wykład był niesamowicie inspirujący. Natomiast grupa akrobatów z Teatru „Z Głową W Chmurach” oraz zespół Joanna Dudkowska Band feat. Chuc Frazier zadbali o część artystyczna programu.