Wielkopolski Dek@meron 2020
Konkurs

Konkurs dobiegł końca! Dziękujemy za Wasz udział !
Obecnie Kapituła Konkursu czyta wszystkie Wasze prace i niebawem ogłosi zwycięzców !
A więc trzymajmy kciuki 🙂 

Wielkopolski Dek@meron 2020 to pomysł, aby w czasie trwania  pandemii podzielić się ciekawymi historiami z Waszych projektów. Każdy z Was może stać się autorem jednej interesującej historii o poznanej osobie, albo o pięknym miejscu, a może o cennej pamiątce lub o niezwykłym wydarzeniu. Postarajcie się zainspirować tymi historiami innych, obudźcie ich ciekawość, podziw i uśmiech.

Kluczem jest słowo dekameron, które oznacza 10 dni (w języku greckim: déka to dziesięć , a héméra to dzień). Tyle właśnie dni trwała kwarantanna 10 młodych mieszkanek i mieszkańców Florencji,  którzy udali się na wieś, aby tam bezpiecznie przeczekać epidemię dżumy. Każdego dnia opowiadali 10 ciekawych historii, chcąc dodać sobie nawzajem otuchy i umilić czas izolacji.  Historia ta została opowiedziana w Dekameronie, a jej autor włoski pisarz Giovani Boccaccio przeżył epidemię, która nawiedziła Europę w XIV wieku. Dzięki swoim historiom zdobył sławę.

Czekamy na Wasze historie – wszystkie wezmą udział w Konkursie a najciekawsze i najlepiej opowiedziane zostaną nagrodzone! Przesyłajcie je na adres: konkurs.dekameron@csw2020.com.pl.

Szczegóły w regulaminie.

Na fotografii wiejskie okolice Florencji stolicy Toskanii. Gospodarstwa rolne zwane fattoria, ulokowane na wzgórzach, z dala od miast, otoczone winnicami i gajami oliwnymi, były podczas zarazy bezpiecznym miejscem schronienia dla wielu Florentyńczyków.


Obrazy Anny Marii Kramm umieszczone poniżej, inspirowane są Toskanią i jej niepowtarzalnymi krajobrazami, toskańskimi miastami na wzgórzach, takimi jak Siena, w której bramy i okiennice mają kolor turkusowy.